UPS EVER i QNAP-409U

Dyskusja w 'Sugestie nowych funkcji' rozpoczęta przez użytkownika kffr, 28 Październik 2008.

Ładowanie...
  1. kffr

kffr Nowy użytkownik Noobie

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Local Time:
    05:26
    Followers:
    0
    Posiadam UPS-a EVER SINLINE XL RACK 1800. Urządzenie posiada wyjścia RS-232, USB oraz
    kartę zarządzająca SNMP. Niestety oprogramowanie QNAP-a wspiera tylko UPS-y firmy APC. Jak rozwiązać problem podłączenia tych dwóch urządzeń w taki sposób,aby QNAP został
    właściwie zamknięty w razie awarii zasilania, jeżeli UPS-em jest inne niz APC urzązenie ? Myślę,że każdy profesjonalny użytkownik nawet w małej firmie zwraca uwagę na bezpieczeństwo zasilania i skłoni sie do zakupu QNAP-a jeżeli nie będzie problemu z zastosowaniem tańszego a spełniającego tą samą funkcję co UPS APC urządzenia.
    Czy ktoś rozwiązał może ten problem ?

2. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Oceny:
    +1 241 / 26 / -5
    Local Time:
    Followers:
    22
    QNAP:
    TVS-x63
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x63 1 GbE
    Z tego co wiem nie ma takiej mozliwosci. Urzadzenia EVER naleza do nizszej polki i nie sa produktem spotykanym na swiatowym rynku... Moze sie myle - nie wiem.

3. kffr

kffr Nowy użytkownik Noobie

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Local Time:
    Followers:
    0
    No cóż, to są polskie urządzenia ale to nie znaczy, że gorsze. Posiadają te same rozwiązania techniczne jeśli chodzi o kształtowanie napięcia wyjściowego, zabezpieczenia i szybkośc reakcji na wahania napięcia wejściowego. Oczywistym jest, że producent QNAP-a nie jest w stanie zaimplementować obsługi wszystkich UPS-ow na swiecie lecz żyjemy w Polsce i jeśli szanuje się klienta i chce sprzedawać np. instytucjom a takową ja reprezentuję to powinno się zadbać o coś tak podstawowego jak sterowanie zamykaniem urządzenia podczas zaniku zasilania. Wiadomo, że budżetówki nie stać na rozwiązania f-my APC, które działają identycznie a są znacznie droższe.
    Prouszam ten temat na tym forum licząc na to, iż zważywszy na popularność serwerów plikowych QNAP-a ktoś już może rozwiązał ten problem i podzieli się swoimi spostrzeżeniami.

4. Paollllo

Paollllo Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Kraków
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Local Time:
    Followers:
    0
    Czy nie istnieje przypadkiem wśród producentów UPSów standard(y) przynajmniej w zakresie SNMP shutdown?

Ładowanie...

Użytkownicy znaleźli te stronę szukając słów:

1. ever ups qnap