Pomoc Virtualization Station 2.2 beta

szczota6

Passing Basics
Beginner
21 Marzec 2016
24
2
3
38
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Hej.

W piątek przyjechał mi TS-563. Wszystko pokonfigurowalem i okazalo sie ze mam problem z wirtualkami. Przenosze z innego systemu w roznych formatach i nie potrafi zaimportowac. Na TS-251+ nie ma problemu.
Po wielogodzinnej walce zauwazylem ze mam zaintalowana wersje 2.2 Beta a na innych Qnap nie pisze numerka. No i podejrzewam ze problem jest wlasnie z ta beta ale nie moge nigdzie w necie znalezc paczki normalnej. Wszedzie w APP Center jest beta mimo ze nie jestem zapisany do beta.
Problem jest bardzo pilny bo w poniedzialek rano musi mi system odpalic. Narazie jestem w czarnej du...

Najgorsze jest to ze bede kupowac kolejnego Qnapa TS-251+ albo TS-563 i ma tam stac wirtualka Ubuntu pod rejestrator kamer.
Teraz zakup kolejnej wersji stoi pod wielkim zapytaniem.
Ktos ma linka do normalnej wersji Virtualization Station?
 
eeee - dzisiaj robiłem upgrade FW do TS-X53_20160823-4.2.2

i mam VS w wersji
upload_2016-8-27_22-27-43.png
 
No wlasnie ten sam build mam na TS-563.
Zauwaz ze na pasku wyswietli Ci sie beta...

Ostatecznie w nocy bede Wirtualizowac na nowo Win7 z niego postaram sie na VirtualBox odpalic wlasciwy system... Tylko czy to odpali.

Akurat w tej lokalizacji mam lacze tylko 10/10 i przenoszenie plikow o duzych rozmiarach trwa...
 
Po to ze kupilem TS-563 glownie z mysla o wirtualizacji a okazuje sie ze niestety nie dziala poprawnie. Dostalem produkt z oprogramowaniem BETA i nie mam mozliwosci zmiany tego.
Ciesze sie ze starych QNAP nie aktualizowalem.

Chce zainstalowac paczke Virtual Station 2.1 ktora jest stabilna a nie mam takiej mozliwosci i to jest najwiekszy problem.

Eksportowane pliki sprawdzalem nawet na Virtual Box i VMworkstation i dzialaja tam poprawnie. Na innych Qnap tez dzialaja poprawnie. Na nowym nie ma mozliwosci importowania
 
Dopiero okolo 3 w nocy bo kolejny obraz sciagam z domu :-(
Poszedl rano downgrade.
Virtualization Station mam wszedzie takie samo.
Importowalem plik qvm to wywalilo mi ze interface nie sa zgodne...
Teraz importuje ova i narazie stoi mi tak

aimages77.fotosik.pl_849_98be91cdf541c00emed.jpg

Wczesniej tez tak stalo az po dluzszym czasie mialem info o zalogowaniu. Nie siedzialem godzinami przed kompem.

Czyzby problemem okazal sie procesor AMD zawarty w tym NAS? Maszyna wirtualna pochodzila z prawidziwej maszyny i zostala dodana do Hyper-V. Pozniej przy przenosinach poszla na VMworkstation po konwersji na VMDK i tez tam dzialalo ok. Pozniej robilismy eksport do OVA w celu przeniesienia na Qnap. Na TS-251+ bez problemu. Chcielismy sobie wszystko ulatwic i przyspieszyc i wymiana poszla na TS-563 i to byl chyba blad...
Sorki za pod postem

aimages78.fotosik.pl_850_e9127006361a92d0med.jpg

Taki blad.
Przypomnialo mi sie ze tutaj jest uruchomiony LACP a wczesniej nie bylo. Czyzby o to chodzilo?
Sprawdze czy przy importowaniu bez karty sieciowej sie zaimportuje
Skonczylo sie downgrade i dodatkowo wylaczeniem LACP.
Zaimportowalo poprawnie i dziala.

Teraz jak wlaczyc LACP na Qnap? Jak wchodze w ustawienia sieci to wywala ze mam virtual switch. W virtual switch moge usunac tylko jeden interface.