Pomoc W sieci lokalnej Windows nie widzi NASa

wojci

Passing Basics
Beginner
25 Listopad 2016
21
4
3
44
QNAP
TS-x51+
Ethernet
10 Mbps
Witam,
skonfigurowałem sobie OpenVPN tzn kupiłem QNAP, w pracy podłączyłem na stałym IP, włączyłem OpenVPN wszystko gra i buczy. Dodatkowo włączyłem sobie mapowanie wybranych folderów w domu i pięknie działa. Problem leży w firmie (sieci lokalnej), przez przeglądarkę internetową łączy się po IP lokalnym i działa, ale Windows go nie widzi, powinien w zakładce "Sieć" pokazywać NAS jako magazyn danych, jakby tego było mało to chcę zmapować wybrane foldery ale kompletnie go nie widzi. Z góry dziękuję za pomoc.

Wersja oprogramowania Firmware: 4,2
Model serwera: QNAP TS-251+
 
Witam ponownie,
sprawa wygląda następująco:
po włączeniu funkcji "Lokalny Master Browser" (Qnap->Panel sterowania->Usługi sieciowe->Win/Mac/NFS->Sieć Microsoft->Opcje zaawansowane) NAS jest za każdym razem widoczny na każdym komputerze w Windowsie w zakładce "Sieć". Cieszy mnie to ogromnie :)
Problem leży teraz gdzieś indziej. W Qnap mam kilku użytkowników z różnym dostępem do folderów, jak w Windowsie wchodzę do "sieć" i na mojego NAS to widzę wszystkie foldery i chcę wejść do folderu z konta użytkownika który ma do tego folderu dostęp (lecz do innych folderów nie ma dostępu) to windows wyświetla ODMOWA DOSTĘPU mimo że login i hasło użytkownika jakie wpisuje jest poprawne. Co mam włączyć lub zmienić żeby użytkownik o ograniczonym dostępie miał dostęp w windowsie do uprawnionych dla niego folderów?
 
Na wstępnie dla niewiedzących dodam że w windows 10 Credentials Manager jest odpowiednikiem Menagera Poświadczeń i znajduje się w Panel sterowania->Konta użytkowników. Niestety Pigers ale nie znalazłem tam nic ciekawego oprócz że tam widnieje informacja jak poświadczę dostęp do NAS loginem i hasłem administratora który ma pełny dostęp do folderów NAS. Nie wiem dlaczego Windows nie przejmuje uprawnień "wybiórczo" do folderów Qnapa;/ Czy ktoś ma jakieś pomysły ?
 
to zadam Ci zagwozdkę bo w załączniku zrobiłem jeszcze Ci screena panelu w windowsie żebyśmy mieli pewność już. jak wpisuje SAMO admin bez "nazwaNAS"/admin to też robi i się potwierdza więc nie w tym leży problem, tylko że głupi Windows nie przejmuje uprawnień i podchodzi 0 1 ( albo użytkownik ma wszystkie uprawnienia to wtedy 1 albo czegoś brak to 0 ) ;/
 

Załączniki

  • Windows logowanie.png
    Windows logowanie.png
    6,1 KB · Wyświetleń: 93
nie wiem po co mi screen z pustym ekranem logowania ... i zakrytym IP z puli prywatnej - jakbym miał się tam włamać czy coś *-:)

1. czy sieć w Windows jest jako prywatna
2. jak masz pakiet "Internet Security" wyłącz go i sprawdź
aa i włącz "network discovery"
 
nie wiem po co mi screen z pustym ekranem logowania ... i zakrytym IP z puli prywatnej - jakbym miał się tam włamać czy coś *-:)

1. czy sieć w Windows jest jako prywatna
2. jak masz pakiet "Internet Security" wyłącz go i sprawdź
aa i włącz "network discovery"

Liczyłem że ktoś inny zechce to skomentować i przy okazji włączy się do naszego dialogu :p
Wracając do tematu
1. Sieć jest prywatna
2. i 3. na Qnapie mam coś takiego znaleźć i włączyć wyłączyć? :/
 
Zrobiłem z pomocą "technika" z Qnap. Naprowadził mnie trochę a kluczowe okazało się zaznaczenie funkcji Sieć Microsoft :) W załączniku screen.
Pigers bardzo Ci dziękuję za pomoc i wsparcie ! :)
 

Załączniki

  • Uprawnienia aplikacji_1.jpg
    Uprawnienia aplikacji_1.jpg
    170,5 KB · Wyświetleń: 202

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. odmowa dostępu
  2. windows 10 nie widzi nas