Pomoc Wentylator w TS-410

MrM

Nowy użytkownik
Noobie
26 Lipiec 2010
2
0
1
Witam,

Orientujecie się może na jaki wentylator (cichszy) można wymienić ten, który jest oryginalnie?
Zaczął mi trochę hałasować, więc go przeczyściłem, ale niewie pomogło. Nie mogę znaleźć opisu
oryginalnego (google nic nie wypluwa). Napis na oryginalnym: FD129225LB, 12V 0.15A. Wymiarowo można coś podebrać bez problemu, ale oryginał ma cztery przewody a to, co znalazłem na znanym portalu aukcyjnym ma tylko trzy przewody.

Pozdrowionka
Mirek
 
Generalnie jest tak skrajny, (pin czwarty) - sterowania wentylatora (PWM). kolejny (pin trzeci wyjście z elektroniki wentylatora) impulsy do obliczania obrotów. Dwa pierwsze to zasilanie wentylatora.

1. +12V
2. GND
3. Fan Tach = odczyt obrotów wiatraka
4. Fan Control = regulacja obrotów wiatraka

Możesz pominąć pin 3 ale NAS może "pomyśleć" że wiatrak zdechł ;) i będzie jęczał. :p
FD129225LB czyli wychodzi z tego jak napisałeś 12V, 92mm w osiach otworów i 25mm grubość i B jak kulki tak?
zostało L - ale nie wiem co to.

Mając te dane bez problemu powinieneś wybrać coś ciekawego co by pasowało.chymmm

można jeszcze spróbować oszukać "Fan Tach" zwierając pin w gnieżdzie do masy, co jest bezpieczne, ale nie testowałem
sygnał "Fan Control" można zignorować, ale skutkiem będzie brak regulacji obrotów... (wiatrak poleci na pełnych obrotach)
 
Ostatnio edytowane: