Pomoc Windows 10 Słaby transfer na Virtualny Dysk

dESIGNEz

Passing Basics
Beginner
18 Lipiec 2016
18
2
3
40
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam, na moim NAS zainstalowałem sobie windowsa 10 zamontowałem dysk ISO oba na wirtualnym kontrolerze. Transfer do NAS mam około 90 - 110 MB prawidłowo ale już z pc do VM Windows 10 około 10 - 30 MB to samo z NAS do VM Windows. Proszę o wskazówki gdzie popełniłem błąd.

Czy przeniesienie VM na SSD znacznie przyśpieszy VM? Nie wiem czy warto inwestować.

Pozdrawiam
 
Męcze się z programem do wysyłania Backup-u na serwer. Chciałem zamontować tak aby porogram widział pliki jak na fizycznym dysku. Program wysyła tylko backup z dysków. Wszelkie linki symboliczne, udostępnione foldery itd. odpadają. Szukam rozwiązania, bo co prawda CrashPlan jest w opcji aplikacji na Qnap ale po przeinstalowaniu Qnap (ta sama nazwa maszyny) CrashPlan nie rozpoznaje jako ta sama maszyna i cały backup który wykonałem z poprzedniej nie mogę kontynuować na odświeżonej maszynie po przeinstalowaniu OS. Nie chcę ryzykować dlatego postanowiłem postawić Windows 10 który się nie zmieni bo mam dokładny Backup i zawsze będę mógł kontynuować backup a nie zaczynać od początku.

Pozdrawiam
 
Czy mógłbyś mi krótko napisać jak szukać tego w google. Ciężko znaleźć w wynikach wyszukiwania coś imnnego niż ISO instalacyjny, kopia ISO itd. Nigdy tego nie robiłem więc nie wiem czego szukać.
Pozdrawiam
 
Ciężko szukać czegoś jeśli nie wiadoimo jak to określić. Czy chodzi o wbudowaną funkcję "Zarządzanie dyskami -> Akcja -> Utwórz dysk VHD"

Jeśli chodzi o dysk VHD to zdecydowanie nie szukam czegoś takiego. Chcę oddzielny plik tak aby zrobić backup tylko Windowsa a nie 2 TB ISO któe zawiera Windowsa i partycje. Jeśli nawet stracę system mam partycję którą mogę zamntować do innego windowsa.
 
Linuxa używam tylko do GIT-a i LAMP-a nie mniej dalej nie wiem o co chodzi z tym dyskiem. Mam Acronis True Image (pełną wersję) ale jak przypuszczam robi dysk wewnątrz Wirtualnej Maszyny Windowsa czy tak? Czy może tworzy wewnątrz NAS i można sobie ją dodatkowo zamontować?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. veam