Recenzja Wydajność systemu TS-253a

Gregox2

Passing Basics
Beginner
6 Kwiecień 2016
11
1
3
53
Mysłowice
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Cześć!
Chciałbym podzielić się spostrzeżeniem dot. wydajności NAS'a podanego w tytule. Jest to spostrzeżenie bardzo selektywne, bo związane z kompresją pliku o wielkości 3,5 GB.(psb z Photoshopa). W przypadku kompresji zip/normal na PC czas kompresji to około 50 sekund. W przypadku NAS'a kompresja skończyła się po 40 minutach.

Komputer stacjonarny jest dosyć szybki bo ma i7/32 RAM ale w sumie w NAS'ie jest 8GB RAM i procesor 4-rdzeniowy. Różnica 40 krotna to dużo. Kompresja plików czy przetwarzanie plików video w podobny sposób korzysta z zasobów systemu stąd czy rzeczywiście moc QNAP TS-253 jest tak niska?

A jakie są wasze doświadczenia?
 
Przecież to zwykły Celeron i jeszcze porównujesz go do i7. To jakbys porównywał formule 1 do Clio. Sprzęt kosztuje tyle co jeden procek i7.

253a jest dedykowany do dostarczania rozrywki w sieci lokalnej i robi to wzorcowo dla 480 jak i 720. Nie we wszystkim ten maluch sobie poradzi tak dobrze jak lepszej klasy procki.

Jabadabadu
 
przecież kompresja zużywa CPU, a to porównanie jest prawdziwe, więc w czym problem ? :D
zrób underclocking swojemu CPU , ogranicz go do 2 watkow i bedziesz mial zblizony wynik !
 
Ten marketing to czarodzieje jacyś, jak ludzie do domu kompy biorą to nawet przez myśl im nie przechodzi patrzeć na celerony, bo to "padlina" przecież :), a jak się nagle w nas-ie pojawi to rakieta :), celeron to celeron i nic więcej, a że nas to narzędzie do określonych celów, zaprojektowany aby robić swoje i nic ponadto.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Mam nadzieję, że zrozumieliście intencje wpisu. Było to spostrzeżenie wraz z prywatną opinią i tyle. Rozumiem też do czego służy NAS. Bardziej myślałem, że podejmiecie wątek wydajności systemu jako całości. W gruncie rzeczy te tanie modele to namiastka pełnowartościowego serwera jednak dla takich zwykłych zastosowań jest fantastyczny. No i te 20W gdzie na APC 700 działa tak na siłę do godziny. I ledwo co działająca wirtualizacja win10, niejasne zarządzanie wolumenami w puli, niejednoznaczna kwestia uszkodzenia w RAID 1 dysku z systemem. Mimo to jestem zadowolony z zakupu (nawet bardzo) i trochę brak jest np. 16 GB ram. Dla mnie generalnie ok. Zastosowania domowe i może też dlatego.