Pomoc Wyjście dźwieku 5.1 do głośników Logitech w QNAP TS-469L

whitemax

Systems Admin...
Q's Expert
23 Kwiecień 2014
240
43
78
48
Praga, Warszawa, Poland
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
10 GbE
Hej,
jak w temacie. Mam głośniki logitecha 5.1 oczywiście bez wejścia hdmi. Jak najlepiej wyciągnąć dźwięk z qnapa. Dokupić kartę dźwiękową USB, czy jakieś inne ustrojstwo od hdmi ;-)
pozdrówki
 
Jak najlepiej wyciągnąć dźwięk z qnapa.
awww.nl.onkyo.com_assets_1_4_7_0_9_21188472_b343fbf736_R640x320.png

awww.onkyousa.com_imagesNew_receiver_tx_sr606_back_large.jpg


Jak dobrze pokombinujesz to kupisz używany za 800PLN od idiotów, którzy tak tanio sprzedają :)
Onkyo tx-sr606 - Allegro.pl

Ah tylko jedna rzecz. W zestawie musi być mikrofon od Audyssey'a do kalibracji głośników. Zamieni pierdziawki takie jak ja mam - Jamo; w całkiem mega przyjemny dźwięk :)
WP_000353.jpg
 
Miałem 603, 605 i 606. Za tę ręczne. Znam nawet wadę fabryczną 606, której naprawa raz na 2 lata wynosi 1zł więc chętnie Ci pomogę (przegrzewa się moduł HDMI i trzeba wymienić 3 kondensatory, żeby nie znikał obraz 1080p - tylko przy używaniu 365dni 12h/dobe). Reszty nie znam.
 
  • Lubię to
Reakcje: whitemax
Z tym, że ja już mam aktywny zestaw głośnikowy Logitecha Z906 5.1. Satelitki można by jeszcze podpiąć ale subwoofera już raczej nie. Pozostanę chyba póki co przy tym sprzęcie i dokupię tylko taki rozgałęźnik HDMI do HDMI + spdif. Chociaż drogie to ustrojstwo, minimalnie 175 zł. To może lepszy był by sound blaster, tylko nie wiem czy qnap obsłuży to dziadostwo ;)
PS. Rzuć palenie ;-)
 
mam aktywny zestaw głośnikowy Logitecha Z906 5.1. Satelitki można by jeszcze podpiąć ale subwoofera już raczej nie.

A czemu nie ? Satelitki i suba podpinasz do ampli osobnymi kablami, subwoofer z definicji jest mocniejszy. I tak będziesz musiał albo sam albo za pomocą automatu ustawić sobie parametry w ampli.

Ja mam zestaw 5.1 Genius i miałem go testowo podpiety pod ampli Denona, powiem tak: nie ma porównania z aktywnymi głośnikami! Po wyjściu cyfrowym SPDIF działa to zajebiście! HDMI nie wiele ustępuje jakości SPDIFowi.
Tak jak pisał Mariusz, po ustawieniu parametrów za pomocą automatu, zupełnie inny świat!

Moim zdaniem gra jest warta świeczki.
PS: Ampli bede kupował na święta ;)
 
Jak najlepiej wyciągnąć dźwięk z qnapa.
5790.png

5788.jpg


Jak dobrze pokombinujesz to kupisz używany za 800PLN od idiotów, którzy tak tanio sprzedają :)
Onkyo tx-sr606 - Allegro.pl

Ah tylko jedna rzecz. W zestawie musi być mikrofon od Audyssey'a do kalibracji głośników. Zamieni pierdziawki takie jak ja mam - Jamo; w całkiem mega przyjemny dźwięk :)
5791.jpg



Troche Offtopic. Widze Squeezeboxa. Zadowolony jestes? Ja pol roku temu na aukcji kupilem drugiego do biura, ale troche martwie sie co jak Classic padnie. Bo za bardzo nie ma co kupic. Jakos zadna firma nie podchwycila pomyslu, ale Logitech teraz jakies bzdziny produkuje. Troche smutne.
 
A czemu nie ? Satelitki i suba podpinasz do ampli osobnymi kablami, subwoofer z definicji jest mocniejszy. I tak będziesz musiał albo sam albo za pomocą automatu ustawić sobie parametry w ampli.

A no dlatego, że subwoofer jest również wzmacniaczem i dekoderem dolby/dts. Nie mogę go podłączyć jako sam głośnik... Satelitki i owszem, ale bez suba zero efektu. Ewentualnie mam jeszcze starszą wersję logitecha zestaw 4.1, z lepszym drewnianym, ale zepsutym subwooferem. Mógł bym ewentualnie się zabawić w przerobienie go na głośnik/subwoofer ;)
 
Po rozpakowaniu z półdełka nie zapomnij przywrócić AVR (Audio/Video Receiver) do ustawień fabrycznych. Jeśli dobrze pamiętam to na wyłączonym sprzęcie naciskasz VCR/DVR + Power z przedniego panelu.

Ponadto, czy tego chcesz czy nie, do tego musisz dokupić sobie jakieś głośniki podłogowe na fronty do Stereo. Mogą być mniejsze oczywiście.

I pasuje również centralny głośnik. Na wejściu np. DVD - na którym odtwarzasz filmy, wymuszasz dźwięk Dolby ProLogic II i w nocy z pilota przyciskiem Audio podgłaśniasz sam centralny.
 
  • Lubię to
Reakcje: whitemax
No cóż, póki co podłączę małe głośniki komputerowe, a później zastanowię się nad jakimś małym zestawem. Po planowanym remoncie będzie miejsce na kolumny, ale w tym momencie, to średnio miał bym je gdzie rozstawić :)
 
No cóż, póki co podłączę małe głośniki komputerowe
Ty je spalisz! W opcjach sobie ustaw Max. Volume 20 albo i mniej (skala od 1-80).
Ja mam Jamo S.708 i na vol. 60 nie moge wytrzymać w pokoju... znaczy mogę bo się przyzwyczaiłem :muzyka:
Gorzej z sąsiadami :Dumny:

awww.jamo.com_images_common_S708_addl_S708_1.jpg
 
  • Lubię to
Reakcje: whitemax