Zakup Qnapa - 4 dyski

Pan_Ciastek

Passing Basics
Beginner
27 Październik 2016
27
0
1
37
Warszawa
QNAP
TS-x53A
Ethernet
100 Mbps
Witam serdecznie.

Stoję przed wyborem Qnapa na swój własny użytek, czyli: multimedia (KODI / Plex (x264, x265, 1080P, 4K)), backup, wirtualizacja, Linux Station.

Aktualnie mam możliwość testowania modelu TS-251+ i po miesiącu ciężkiej eksploatacji zauważyłem pewne rzeczy, które mi przeszkadzają:

1. Głośna praca dysków (2x WD Red 6TB). Zastanawia mnie, czy jest to problem konstrukcji samych dysków, czy też może obudowy Qnapa, która jest plastikowa i bardzo skutecznie wyłapuje i przenosi pracę głowic dysków.
2. Rozdzielczość 4k dla tego sprzętu to stanowczo za dużo. Kodi nie jest w stanie dźwignąć tej rozdzielczości płynnie.
3. Plex ma problem z płynnym odtwarzaniem kodeka x265 dla 1080P. O ile Kodi jest w stanie to unieść, tak Plex się poddaje i strasznie klatkuje.

W związku z powyższym, zacząłem poważnie rozważać zakup wersji TS-453a. Pytanie czy N3150 zamieszkujące na pokładzie x53a jest w stanie poradzić sobie z tym, z czym nie radzi sobie J1900 w TS-251+.

Mam już nawet zapisany koszyk w Morelach: http://www.morele.net/inventory/info/bAkaA/

Docelowa konfiguracja to 16 GB RAMu, 3x 2TB WD Redów w RAID 5 + jakiś SSD do czwartego slotu jako cache.

Bardzo był prosił Was, bardziej doświadczonych o pomoc w zakupie.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
 
Witam serdecznie.

Stoję przed wyborem Qnapa na swój własny użytek, czyli: multimedia (KODI / Plex (x264, x265, 1080P, 4K)), backup, wirtualizacja, Linux Station.

Aktualnie mam możliwość testowania modelu TS-251+ i po miesiącu ciężkiej eksploatacji zauważyłem pewne rzeczy, które mi przeszkadzają:

1. Głośna praca dysków (2x WD Red 6TB). Zastanawia mnie, czy jest to problem konstrukcji samych dysków, czy też może obudowy Qnapa, która jest plastikowa i bardzo skutecznie wyłapuje i przenosi pracę głowic dysków.
2. Rozdzielczość 4k dla tego sprzętu to stanowczo za dużo. Kodi nie jest w stanie dźwignąć tej rozdzielczości płynnie.
3. Plex ma problem z płynnym odtwarzaniem kodeka x265 dla 1080P. O ile Kodi jest w stanie to unieść, tak Plex się poddaje i strasznie klatkuje.

W związku z powyższym, zacząłem poważnie rozważać zakup wersji TS-453a. Pytanie czy N3150 zamieszkujące na pokładzie x53a jest w stanie poradzić sobie z tym, z czym nie radzi sobie J1900 w TS-251+.

Mam już nawet zapisany koszyk w Morelach: http://www.morele.net/inventory/info/bAkaA/

Docelowa konfiguracja to 16 GB RAMu, 3x 2TB WD Redów w RAID 5 + jakiś SSD do czwartego slotu jako cache.

Bardzo był prosił Was, bardziej doświadczonych o pomoc w zakupie.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Żaden z tych porocków nie da rady z 4k - tu musisz popatrzeć za modelami z z i5 co najmniej - na hasełka reklamowe qnapa nie patrz :)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Witam serdecznie.

Stoję przed wyborem Qnapa na swój własny użytek, czyli: multimedia (KODI / Plex (x264, x265, 1080P, 4K)), backup, wirtualizacja, Linux Station.

Aktualnie mam możliwość testowania modelu TS-251+ i po miesiącu ciężkiej eksploatacji zauważyłem pewne rzeczy, które mi przeszkadzają:

1. Głośna praca dysków (2x WD Red 6TB). Zastanawia mnie, czy jest to problem konstrukcji samych dysków, czy też może obudowy Qnapa, która jest plastikowa i bardzo skutecznie wyłapuje i przenosi pracę głowic dysków.
2. Rozdzielczość 4k dla tego sprzętu to stanowczo za dużo. Kodi nie jest w stanie dźwignąć tej rozdzielczości płynnie.
3. Plex ma problem z płynnym odtwarzaniem kodeka x265 dla 1080P. O ile Kodi jest w stanie to unieść, tak Plex się poddaje i strasznie klatkuje.

W związku z powyższym, zacząłem poważnie rozważać zakup wersji TS-453a. Pytanie czy N3150 zamieszkujące na pokładzie x53a jest w stanie poradzić sobie z tym, z czym nie radzi sobie J1900 w TS-251+.

Mam już nawet zapisany koszyk w Morelach: http://www.morele.net/inventory/info/bAkaA/

Docelowa konfiguracja to 16 GB RAMu, 3x 2TB WD Redów w RAID 5 + jakiś SSD do czwartego slotu jako cache.

Bardzo był prosił Was, bardziej doświadczonych o pomoc w zakupie.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Żaden z tych porocków nie da rady z 4k - tu musisz popatrzeć za modelami z z i5 co najmniej - na hasełka reklamowe qnapa nie patrz :)

Ok, a jak wygląda porównanie wydajności N3150 do J1900? Teoretycznie J1900 mocniejszy, ale nigdzie nie jest jasno napisane, który z nich lepiej radzi sobie z multimediami.

Poszukaj sobie TVS-471 - ale to już spory wydatek.

Spory, nie spory... Troszkę kłóci się z moim kryterium wyboru NASa, który będzie w miarę oszczędny, zważywszy na działanie 24/7.

Inną kwestią jest to, że za 4,5 koła można złożyć sporo mocniejszą maszynę i w moim odczuciu ta seria to trochę przerost formy nad treścią
 
To fakt za tą kasę jak masz wiedzę i czas bedziesz miał maszynę klasy auta WRC, szybka, emocjonująca, ale ciągle trzeba przy niej coś grzebać :), to hobby :), z czasem człowiek "tstusieje", kupuje wygodne auto rodzinne i ma czas na ważniejsze sprawy niż zabawa z NAS-em.
 
Właśnie dlatego celuję w Qnapa ;). All in One i czysto teoretycznie ustawiam go raz i zapominam. Natomiast wiadomo, że jak już kupować to tak, aby starczyło na jakiś czas. Nie chciałbym aby za parę miesięcy się okazało, że kodek h265 wyprze swojego starszego brata, przez co TS-453a sprowadzi się do pełnienia roli fileservera, bo na media będzie już za słaby.
 
Jeśli chodzi o Kodi to już na Qnapie nie będzie, więc musisz pomyśleć o czymś innym.
 
Jeśli chodzi o Kodi to już na Qnapie nie będzie, więc musisz pomyśleć o czymś innym.

Daj spokój z takimi odpowiedziami ;). Masz do wyboru do koloru, niezależnie od jego dostępności w App Center. Poza tym, jak nie HD Station to Linux Station i tam wrzucasz co chcesz.

BTW. aktualnie na TS-251+ korzystam z wersji 16 i bety 17 i w obu przypadkach jest całkiem przyjemnie. Ale kończmy już offtop i wróćmy do głównego wątku.
 
Do wyboru masz dużo ale piszesz o kodi to Ci napisałem. Ja osobiście nie używam więc mi to nie przeszkadza.
 
A tam zaraz trzeba ciągle grzebać. Budujesz maszynę taka jaka chcesz, stawiasz jakiegoś free"nasa" lub innego omv. I zapominasz ze cos masz tak samo jak przy qnapie. Tyle ze jak cos zachcesz sobie porobic to Cie nikt i nic nie ogranicza.

To fakt za tą kasę jak masz wiedzę i czas bedziesz miał maszynę klasy auta WRC, szybka, emocjonująca, ale ciągle trzeba przy niej coś grzebać :), to hobby :), z czasem człowiek "tstusieje", kupuje wygodne auto rodzinne i ma czas na ważniejsze sprawy niż zabawa z NAS-em.
 
Wracając do głównego wątku, czy ktoś z szanownych kolegów ma jakieś porównanie J1900 do N3150 biorąc pod uwagę jedynie aspekt multimedialny?
 
Te dwa procki bez problemu radzą sobie z x264 w Full HD.
Nie radzą sobie z kodekiem x265.
Nie wiem jak z x264 w 4K.
 
Te dwa procki bez problemu radzą sobie z x264 w Full HD.
Nie radzą sobie z kodekiem x265.
Nie wiem jak z x264 w 4K.


Z tym x265 sprawa jest nieco dyskusyjna. Kodi sobie radzi, Plex nie do końca. Testowane na j1900. Ciekaw jestem, jak sprawa wygląda dla N3150.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. karta graficzna pci
  2. głośna praca