Pomoc Zapis z programy Surveillance Station na dysk zewnętrzny USB 3.0

Gregox2

Passing Basics
Beginner
6 Kwiecień 2016
11
1
3
53
Mysłowice
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam,
Chciałbym zapytać o temat, który chyba nie został podjęty na forum polskim. Dotyczy możliwości podłączenia dysku zewnętrznego USB jako lokalizacji zapisu dla danych z kamer podłączonych do programu Surveillance Station QNAP. Rozważam taki wariant ponieważ mam dwu dyskowy NAS i nie będę mógł dodać dysku np. Purple. Z drugiej strony mam teraz 2x2TB w RAID 1 i nie chciałbym wgrywać na niego materiału z kamer ponieważ NAS ma inne przeznaczenie. Stąd wariant z dyskiem zewnętrznym. Czy jest dostępne rozwiązanie?

Proszę o informację.

Wersja oprogramowania Firmware
: ostatnia
Model serwera: QNAP TS-253a
 
Na tę chwile
Teoretycznie powinno sie udać przy twardym dowiązaniu takiego udziału. Nie praktykowałem ale można spróbować.



A co oznacza "twarde dowiązanie"?
Co do męczenia Help Desku. Niestety nie ma takiej opcji aby zgrywać dane z kamer na dysk USB i proponują ustawić limit np. 5% i automatycznie nadpisywać na dyskach w NAS'ie. CO to znaczy męczyć w tym kontekście? Znowu napisać?
 
Próbowałem wstępnie na datavol1 do folderu monitoring.
 

Załączniki

  • image.png
    image.png
    196,2 KB · Wyświetleń: 82
Nie widzę udziału monitoring. Wiec zamknij SS i daj
mount -o bind /share/external/Dev33... /share/Recordings

Ustaw dysk pod siebie bo masz dwa usb.

Odpal SS i sprawdź czy leci na dysk zewnętrzny.

Pisze z telefonu wiec wiec sorry za brak kodu.


Wysłane za pomocą Tapatalk
 
Generalnie nie. Przez pewien czas działało ale każdorazowo po resecie serwera koniecznie było wprowadzenie z ręki mount -o bind /share/ itd. Nie było to uciążliwe ale jednak warto byłoby zastanowić się nad skryptem, który robiłby automatycznie. Mimo to generalnie całość nagrywała się doskonale. Od pewnego czasu jednak stało się coś takiego, że nie nagrywa. Kamery, choć prawidłowo skonfigurowane zgłaszają status "nie nagrywa"/"bezczynność". Usunąłem je zatem i dodałem ponownie ale w dalszym ciągu jest to samo. Rzuciłem okiem zatem na dysk Purple WD czy może z nim jest coś nie tak ale dysk funkcjonuje poprawnie. Muszę w wolnej chwili do tego wrócić, bo generalnie nie znajduję przyczyn. Chyba, że kolejna wersja systemu na QNAP wprowadziła jakąś nową funkcjonalność.

To tyle. Mam nadzieję, że znajdziesz w powyższej treści odpowiedź na swoje pytanie.

Pzdr.
Grzegorz
 
Dzięki za linka, w tym rzecz że nie jestem w te klocki dobry.
Można prosić o pomoc co mam konkretnie wpisać w konsoli.
W moim przypadku chodzi o podpięcie zewnętrznego dysku USB do TS-251
Proszę o info jaki będzie efekt zamontowania dysku zewnętrznego z portu USB w oknie menadżer pamięci zakładka dyski ?
 

Załączniki

  • monitoring USB.png
    monitoring USB.png
    24 KB · Wyświetleń: 87
proszę o info czy dobrze montuję dysk, przy wyłączonym SS wykonałem polecenia w konsoli (nie wiem czy dobrze).
włączyłem nagranie i na dysku USB nic nie ma

Chyba ze nie dokończyłem instalacji proszę zatem o pomoc .

montowanie dysku.png
 
ok
jak wpisałem komendę:
mount -o bind /share/ external/DEV3304_1/share/Recordings
odpowiedź:
mount: mount point external/DEV3304_1/share/Recordings does not exist
pisze że nie istnieje ale co katalog ?
W programie File Station wykonałem katalog "Recordings" na dysku