Pomoc Zarządzanie prawami dostępu do katalogów i podkatalogów

MasterPro

Nowy użytkownik
Noobie
14 Styczeń 2015
1
0
1
48
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam,
posiadam TS-421U (4.1.2)
Muszę zrobić dość prostą rzecz - przygotować drzewo katalogów z odpowiednimi prawami. Wszystko wydaje się proste, natomiast nic nie działa. Nie jestem wstanie tak ustawić praw dostępu ani grupom ani użytkownikom.

Drzewo
MAIN (read only)
L KATALOG (read only)
L PODKATALOG 2 (read only)
L PODKATALOG 1 (rw)
We właściwościach folderów mam poustawiane prawa dostępu tak jak mnie to interesuje natomiast to nie działa.
Co mam szczególnego wybrać/zaznaczyć aby to cholerstwo zadziałało. Resetowałem sprzęt i nic.
 
Jakie masz ustawione Zaawansowane prawa dostępu?
upload_2015-2-11_14-32-19.png
 
Witam, również mam taki problem mam coś takiego
Główny (tylko odczyt - brak mozliwosci tworzenia folderów)
-podkatalog (odczyt)
--podkatalog ( odczyt zapis)

Wszystko mam poustawiane i użytkownicy z LDAP nie mają możliwości tworzenia folderów niektórzy nie którzy ok... tylko CI co ni moga są w odpowiednich grupach i mają odpowiednie prawa a nie działa..

Jak kolega qiui dał screena ja mam Włącz zaawansowane uprawnienia folderu

Restartowałem urządzenie i nic. Robiłem użytkowników od nowa i nic.
 
Witam,
Czy koś znalazł rozwiązanie tego problemu?.
U minie też to nie działa. Mam TS-453Pro, Włączony kontroler domeny, użytkowników przydzielam domenowych.
Niby tak prosta i podstawowa rzecz jak drzewo katalogów z uprawnieniami a nie działa.
ps. Czy ktoś używa QNAP'a jako kontroler domeny i działa mu wszystko bez problemu?
 
Podłączę się pod temat, bo mam podobny problem z QNAP TS-470U (firmware 4.3.1). Działam na użytkownikach i grupach lokalnych oraz mam włączone zaawansowane uprawnienia folderu. Chcę, by dana grupa miała do udziału dostęp tylko na odczyt, ale do jednego z folderów wewnątrz udziału już odczyt/zapis. Ustawiam to właśnie tak poprzez "foldery współdzielone" i mam taką sytuację, że w uprawnieniach tego wewnętrznego folderu jest zaptaszkowane odczyt/zapis dla tej grupy, a mimo to w kolumnie obok pisze na pomarańczowo widnieje tylko odczyt i faktycznie po wejściu z eksploratora windows członkowie tej grupy nie mają praw do zapisu. Co ciekawe, File Station na QNAP-ie pokazuje we właściwościach folderu już na zielono odczyt/zapis. Czyli File Station pokazuje co innego niż foldery współdzielone w ustawieniach. Chyba tak nie powinno być?
 
Hej. Tego po prostu się nie da przez zaawansowane ustawienia folderu - sam walczyłem i bez oczekiwanego rezultatu. W opcjach folderu powinno być 'odczyt' zamiast 'tylko odczyt' - ponieważ takie zapisanie prawa nie pozwala w podkatalogu na zmianę na RW. Chyba, że się mylę. Pigers kurcze napisz raz i wyraźnie da się czy nie?! (zamiast się polewać :emoji_smiley:)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. prawa dostępu do folderów