Pomoc Zdalne torzenie kopii via FTP z VPS (plesk 12) do TS 168

Bodeha

Nowy użytkownik
Noobie
29 Listopad 2016
6
1
3
Warszawa
departament.org
QNAP
TS-119/219
Ethernet
1 GbE
Hej
Czytałem poradniki i przeglądałem tematy, nie nie otrzymałem jasnej odpowiedzi.

Potrzebuje robić regularne kopie s tron www z poziomu Plesk 12 z VPSa. Właściwie głównym celem zakupu tego urządzenia jest to zadanie, reszta to gadżety.

Wiec tak, mam wszystko poprawnie po-konfigurowane (chyba) i nie mam błędów Musiałem co prawda zrezygnować z tendy n60 i tomatoo który powodował bledną konfiguracje i mam teraz coonnect boxa upc i jest ok.

Nie wiem jak poprawnie skonfigurować zdalny serwer ftp, do tej pory udalo mi sie tylko logowac z poziomu adresu lokalnego IP, próbowałem zdalne Dnsy ale nic to nie zmieniło, chyba podobny efekt uzyskuje sie przez cloaud qnapa wiec dalem spokój z kombinowaniem bo efekt i tak jest ten sam, czyli nie moge sie zalogować do ftpa przez podawanie ip z wan.( a moze to jest niemożliwe z poziomu komputera w tej samej sieci...)

Prosze o pomoc jak to wszystko skonfigurować poprawnie.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.0 TS-168
 
sprzedam słownik języka polskiego !

upload_2016-12-1_19-56-11.png


w FileStation mozesz się podłączyć do FTPa i pobierać sobie dane ...
 
Setki razy, ale nie w tym urządzeniu, nie rozumiem tego po prostu dlatego pytam tu.
Z zasady jak czegoś nie rozumiem to czytam i staram sie szukać odpowiedzi samodzielnie . Unikam forum gdyz czesto rozmawia sie na nich o ortografii i odsyła do google itd
Natomiast skoro uznałem ze nie dam rady samemu tego zrobić i to jednak wole zapytać bez wzgledu na wszystko, wiec pytam.
 
Zrobiłem FTP tzn łączy sie z katalogiem głównym konta i wyświetla mi jego zawartość, ale mi chodzi o pełna automatyzacje. Czyli zeby mi w nocy kopie schodziły z dwóch kont pod pleskiem.
i nie potrafię skonfigurować działającego ftpa w druga stronę (ze wzgledu na lokalany IP) czyli zaprogramować kopi z vpsa do tego urządzenia. Bo podejrzewam ze z poziomu filestation nie da sie tego zaprogramować?
 
W Plesku 12 możesz zaplanować pojedyncze kopie webspace'ów lub wszystkich jednocześnie po FTP - w tym leci backup maili, mysql'a i zawartosci webspace. Jedyne co musisz zrobic po stronie serwera QNAP to na routerze przekierowac porty transmisji danych (data) oraz protokołu połączeniowego ftp.