Pomoc Zielony ekran po wybudzeniu

SebaRoz

Nowy użytkownik
Noobie
8 Grudzień 2015
9
3
3
49
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Czasami, jak wiem że nie będę korzystał z serwera, to co usypiam (najłatwiej z Qmanager na komórce). Po wybudzeniu, jak włączę TV (serwer podłączony przez HDMI) to mam zmienione kolory - wszystko jest na zielono. To tak jak by błędnie był podawany sygnał albo źle włożony kabel, tylko że jego wyjęcie i ponowne włożenie nic nie daje. Pomaga dopiero restart całego serwera.

Co mogę z tym zrobić?


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 
Niestety to nic nie daje. Nawet jak wyłączę hd station to i tak na tv jest linia komend do logowania na zielono a powinna być na czarno.
To by trzeba "zresetować" kartę graficzną chyba.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 
Tak to wygląda
auploads.tapatalk_cdn.com_20160103_842751d8d428a1b8a2e31ee2b7a38adb.jpg


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 
mam to samo tylko bez zielonego ekranu :D w sensie podaje login i haslo
i mam konsole
nie uruchamia sie gui - jak go zastartowac czy moze ktos sie orientuje ?
Oki zrobilem risercz bo ogolnie sie nie znam i wyglada to tak - u mnie i u duzej czesci ludzi co sie tak pojawi pewnie bedzie takie cus po braku zasilania/resecie w niekontrolowany sposob. Trzeba zalogowac sie na qnapa tak :
wchodzimy w qfinder pro (ten program od znajdowania qnapa w sieci co sie go na kompie instaluje)
logujemy sie
nastepnie wchodzimy na menagera dyskow: Panel sterowania/menager pamieci/przestrzen dyskowa (odblokowujemy volumen czyli klikamy na czerwona klodke prawym) po tym wyswietli sie komunikat o niezgodnosci plikow. Robimy sprawdzenie , potem reset qnapa i powinno dzialac.
Jezeli komus pomoglem dajcie info :)