Pomoc Łączenie 2 sieci Lan z Qnapem oraz monitoringiem

sebol87

Passing Basics
Beginner
5 Marzec 2017
10
1
3
36
QNAP
TS-x51+
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam

Potrębuje pomocy w wybraniu najbardziej optymalnej wersji połączenia 2 sieci lan przez internet. W domu posiadam serwer Qnap QNAP TS-251A i fibaro itd. które chciałbym połączyć z siecią firmową która zawiera monitoring, fibaro itd.. Cel jest taki żeby w pracy można było wykorzystywać bezpiecznie dyski sieciowe z Qnapa na komputerach oraz zapisywać nagrania z monitoringu na Qnapie. Oprócz tego łącząc 2 sieci obie centralki fibaro powinny się zobaczyć ponieważ łączenie ich jest tylko możliwe w sieci lan. Do tego w mojej ocenie najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie vpn. Wstępnie wymyśliłem żeby na routerze w domu uruchomić serwer vpn i połączyć z nim sieć firmową. Do tego skonfigurować telefony żeby też łączyły się przez ten vpn. Jestem przed wymianą routera a sieć domowa 900Mb/s w obie strony.
Czy może jednak lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie serwera vpn na qnapie lub też wykupienie usługi vpn i "wstawienie" do routera? Macie jakieś sugestie? Na co warto zwrócić uwagę? Jaki router polecacie ?


Model serwera: QNAP TS-251A
 
Sieć IOT musi być odseparowana do "zwykłej sieci" - ma to niestety smutną skutek - musisz mieć mądrzejszy router/switch, który na to pozwala.

Zapytasz czemu ? IOT nie jest znane z bezpieczeństwa - w razie wpadki , wszystko zostanie w tylko w tej sieci.
 
Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem ale nadzór nad smart home ma centralka fibaro natomiast mi zależy na tym żeby 2 centralki się widział jak w sieci lan. A jesteś w stanie pomóc mi w pozostałych pytaniach ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Monitoring