Pomoc Łączenie się z NAS poza siecią lokalną + synchronizacja plików

Patryk_S

Entry Technician
Q Associate
17 Kwiecień 2019
30
3
8
QNAP
TS-x31
Ethernet
100 Mbps
Dzień dobry.
Mój sprzęt to Qnap TS-231P
Mam problem z łączeniem się ze swoim Qnapem poza siecią lokalną.
Przez aplikację Qfile na androidzie wszystko działa prawidłowo.
Udało mi się połączyć także przez stronę myqnapcloud.com. Jednakże przy połączeniu z inną siecią foldery które są współdzielone na komputerze nie synchronizują się z serwerem (po podłączeniu się do sieci lokalnej synchronizacja od razu się wykonuje). W apliikacji Qsync brak połączenia z serwerem i łączenie naprzemiennie występuje.
Po zalogowaniu się do myqnapcloud:
Overview: Automatyczna konfiguracja routera (włączone przekierowanie portów UPnP) status zielony przekierowane wszystkie usługi, łączność przez internet brak (czerwony) porty wszystkie wymienione na czerwono.
Cloudlink połączenie normalne.
DNSS połączone.
Domyślam się że problem tkwi w "łączność przez internet"

Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o te sprawy.
Chciałbym mieć na każdym komputerze folder z eksploratora plików i wchodząc na niego mieć dostęp do dysków. W sieci lokalnej udało mi się utworzyć taki skrót jednak po przejściu na inną sieć nie da się wejść na serwer.

Czy ktoś z Państwa jest w stanie pomóc mi i wytłumaczyć jak najprościej jak to wszystko skonfigurować by móc cieszyć się z własnego Qnapa?

Dziękuję serdecznie i pozdrawiam,
Patryk.





Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0895 Build 20190328?
Model serwera: QNAP TS-231P
 
Połączenie przez VPN lub myQNAPcloud Connect...
Ściągnąłem myQNAPcloud Connect jednak nie mogę się połączyć z NAS.
Poniżej screen jakie ustawienia wybrałem. Czy nazwa VPN może być przypadkowa?

connect qnap.jpg connect qnap 2.jpg
connect qnap.jpg
connect qnap 2.jpg
connect qnap.jpg connect qnap 2.jpg
 
Niestety nie mam pojęcia o czym mówisz. Nie mogę też ze względu na zasady forum napisać wiadomości prywatnej.
Czy są firmy specjalizujące się w konfigurowaniu takich urządzeń? Obawiam się że samemu nic nie zdziałam.
 
Otwórz na serwerze myQNAPcloud -> Automatyczna konfiguracja routera -> sprawdź czy port 1723 masz przekierowany.
Jeżeli nie -> Dodaj usługę NAS -> wpisz: Usługa NAS: 1723, Port NAS: 1723, Auto, TCP -> Zastosuj w routerze...
 
Nie ma sprawy.
Na Twoim miejscu sprawdziłbym: router, ustawienia przekierowania portów i to czy na pewno działa UPNP, czy masz stały adres iP oraz starałbym się doprowadzić do tego aby QNAP był widoczny w sieci zewnętrznej przez usługę myQNAPcloud (w przeglądarce).
Dopiero po tym konfiguracja VPN i aplikacji myQNAPcloud.
Może ktoś inny Ci pomoże.
 
Nie ma sprawy.
Na Twoim miejscu sprawdziłbym: router, ustawienia przekierowania portów i to czy na pewno działa UPNP, czy masz stały adres iP oraz starałbym się doprowadzić do tego aby QNAP był widoczny w sieci zewnętrznej przez usługę myQNAPcloud (w przeglądarce).
Dopiero po tym konfiguracja VPN i aplikacji myQNAPcloud.
Może ktoś inny Ci pomoże.

Przez przeglądarkę na telefonie zalogowałem się i mam widoczny serwer z plikami na nim (bez wifi do którego podłączony jest NAS tylko LTE od operatora).

Wszedłem na stronę swego routera i znalazłem coś takiego. IP z tego co widzę jest dynamiczne. Internet tzw. "radiówka"
dlink 3.jpg dlink 2.jpg dlink 1.jpg Poniżej załączniki.
 
Utrzorzyłem OpenVPN oraz PPTP. Mam problem z pobraniem pliku konfiguracyjnego dla OpenVPN zgodnie z instrukcją z linka. Nie pobiera się nigdzie, klikam i nic.
Dla PPTP utworzyłem połączenie nie do końca wiedziałem jakie IP wpisać więc wpisałem takie jak miałem w przeglądarce. I chyba połączyłem się przez PPTP. Poniżej screeny.

Mam możliwość przeniesienia Qnapa do biura gdzie mam światłowód i wydaje mi się że tam było stałe IP. Jednak wolałbym tego uniknąć z powodu że to pomieszczenie wynajmowane. Czy jak odłączę od sieci serwer i podłącze w nowym miejscu do tego samego modelu routera pobierze ustawienia automatycznie?
qvpn3.png qvpn2.png qvpn.png
 
Musisz zdecydować się czy protokół PPTP czy OpenVPN. PPTP będzie Ci działało z aplikacją myQnapCloud a OpenVPN z klientami typu Tunnelbrick.
Adres serwera w profilach powinien być zewnętrzny.
Jeżeli nie pobiera Ci certyfikatu i klucza konfiguracyjnego - zmień przeglądarkę na Chrome lub Firefox.
Ja bym przeniósł serwer, ponieważ masz zawsze ten sam adres IP. No, chyba, że oglądasz filmy z QNAPA. Jeśli nie, fizyczny dostęp ma drugorzędne znaczenie. I tak wszystko robisz zdalnie.
Nie poddawaj się i walcz dalej...
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dostep do plików przez myqnapcloud