Pomoc Łączność przez internet: fail

mehegroth

Entry Technician
Q Associate
30 Styczeń 2019
36
1
8
34
QNAP
TS-x31P
Ethernet
null
Witam,
jestem nowym użytkownikiem serwera NAS jest to dla mnie pierwszy kontakt z tego typu urządzeniem i trochę na początek nie potrafię się połapać. Jednym z problemów jest:
upload_2019-1-30_16-18-20.png

edit: dopiero teraz zauważyłem, że problem leży tylko w HTTP 8080, muszę to na routerze odblokować?
Łączność przez internet fail :-(
Szukając porad w sieci widziałem, że pierwsze pytanie zawsze padało czy jest adres publiczny, co w moim wypadku nie może być problemem ponieważ tak owy posiadam. Proszę o poradę co mogę/powinienem zmienić w konfiguracji. Co ciekawe staram się wyeliminować ten błąd ale tak szczerze, co to znaczy? Ponieważ do myQNAPcloud z internetu się dostaję, zalogować do QTS Desktop też mogę więc po co to jest?

Jak korzystam z opcji Automatycznej konfiguracji również nic to nie zmienia :-(

upload_2019-1-30_16-26-21.png


Jeszcze jeden temat to Qsync, zainstalowałem oprogramowanie w pracy oraz w domu na stacji roboczej i ładnie to współpracuje, File Station w Qsync też pliki widzi, a gdzie one są w myQNAPcloud? to się jakoś rozdziela pomiędzy sobą?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0805 Build 20181228
Model serwera: QNAP TS-231P


Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
 

Załączniki

  • upload_2019-1-30_16-22-52.png
    upload_2019-1-30_16-22-52.png
    82,4 KB · Wyświetleń: 34
  • upload_2019-1-30_16-23-40.png
    upload_2019-1-30_16-23-40.png
    86,1 KB · Wyświetleń: 39
Przekierowania/DMZ i tam wpisujesz adres swojego Qnapa. Pamiętaj tylko, że otwierasz wtedy wszystkie porty i jeżeli masz przekierowane porty dla innego urządzenia to przekierowania te przestaną działać.
 
(...)Łączność przez internet fail :-(
Szukając porad w sieci widziałem, że pierwsze pytanie zawsze padało czy jest adres publiczny, co w moim wypadku nie może być problemem ponieważ tak owy posiadam. Proszę o poradę co mogę/powinienem zmienić w konfiguracji. Co ciekawe staram się wyeliminować ten błąd ale tak szczerze, co to znaczy? Ponieważ do myQNAPcloud z internetu się dostaję, zalogować do QTS Desktop też mogę więc po co to jest?
(...)

I jak zakończyła się historia?
 
skrytykowałeś zmianę dnsa z providera na google celem testów a teraz podajesz inny pod dyskusję xD
zmień po prostu DNSa i sprawdź czy działa ...

Najmocniej przepraszam - zostałem źle odczytany:
- NIC nie krytykuję, dziękuję za pomoc (aktywną)
- zmiana DNS-ów Operatora na DNS-y `Google nie przyniosła pozytywnego rozwiązania ;( problem pozostał

- PS z innymi DNS-ami był tylko luźnym zapytaniem (post scriptum)