Artykuł „Inteligentny monitoring” i usprawnione wideokonferencje - nowości QNAP na CES 2020

1050x0x1.jpg


Trwają targi CES 2020 w Las Vegas. Na imprezie nie mogło zabraknąć firmy QNAP, która pochwaliła się swoimi nowościami, nad którymi pracowała w ostatnich miesiącach.

Podczas targów CES 2020 QNAP pokazał między innymi dwuzatokowe serwery NAS do domu – TS-251D z dwurdzeniowym procesorem Intel Celeron 2 GHz i wyjściem HDMI 4K oraz TS-230 z układem Realtek RTD1296 ARM Cortex-A53 1,4 GHz – a także przeznaczone do monitoringu wizyjnego urządzenia VNR VS-8348. Jednak zamiast koncentrować się na samym sprzęcie, producent z Tajwanu skupił się na możliwościach, jakie dają jego rozwiązania.

QVR Pro i KoiMeeter to najważniejsze nowości QNAP z CES 2020
A dają niemałe możliwości, szczególnie w sektorze handlowym. O czym mowa? Ano o rozwiązaniu QVR Pro, pozwalającym na wdrożenie zaawansowanego systemu monitoringu wizyjnego. Przy jego pomocy nie tylko superszybko odnajdziemy interesujący nas fragment nagranego materiału (dzięki Motion Search), ale też przeanalizujemy przepływ klientów (funkcja Retail Pro) oraz (za sprawą Face) zbudujemy bazę twarzy: klientów kluczowych i niechcianych oraz pracowników na określonych stanowiskach.

qnap-qvr-face.jpg


W biurach z kolei wykorzystać będziemy mogli nowe rozwiązanie do wideokonferencji i zdalnych prezentacji bez konieczności inwestowania w dodatkowe projektory. Jego nazwa to QNAP KoiMeeter Smart Video Conferencing Solution, a na liście kompatybilnych systemów odnajdujemy Avaya, Polycom i Jabra. W tym ostatnim przypadku możemy liczyć nawet na transkrypcję audio i tłumaczenie w czasie rzeczywistym – tę bazującą na sztucznej inteligencji funkcję docenimy przede wszystkim podczas kontaktów z zagranicznymi partnerami lub pracownikami.


Na kilka słów zasługują również nowości z zakresu infrastruktury sieciowej
To między innymi:

  • inteligentne przełączniki Guardian smart PoE edge z obsługą standardu IEEE 802.3bt PoE++ i systemów PoE 370 W, funkcją zarządzania Layer 2 oraz (opcjonalnie) portami optycznymi 10G SFP+,
  • rozwiązanie wirtualizacyjne QuCPE Edge Computing Server z procesorami Intel Xeon lub AMD, 32 GB pamięci RAM, portami 1 GbE RJ45 lub 10GbE SFP+ oraz obsługą Intel DPDK i Smart NIC SR-IOV,
  • rozwiązanie QNAP SD-WAN QuWAN zapewniające stabilną transmisję sieciową na potrzeby big data
  • oraz zarządzalne przełączniki QSW-M408 i QSW-M1208 L2 10G dostosowane do sieci 10G.

Źródło...
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Monitoring
  2. qvr smart search
  3. qsw-m408
  4. face