„TS-459Pro+” jako NAS i „TS119P+ jako backup 2D2 ?

cysio79

Nowy użytkownik
Noobie
2 Grudzień 2009
2
0
1
Witam wszystkich po długiej mojej nieobecności na tym forum.W końcu nadeszła chwila że w ciągu kilku dni stanę się posiadaczem modelu TS-459Pro+ do firmy i mam takie pytanie odnośnie możliwej konfiguracji.

Chciałbym wykorzystać model TS119P+ jako tani substytut Streamera lub tez rozwiązań firm takich jak :

Dell np http://accessories.us.dell.com/sna/prod ... noteSearch


Ponieważ TS119P+ posiada już kieszeń Hot-Swap można na działającym urządzeniu wyciągnąć mu dysk . Posiada także opcje on touch backup którą można by skonfigurować mam nadzieje w ten sposób żeby TS-119P+ podpinał się po Ftp bądź SMB do TS459Pro+ robił backup wybranych plików i folderów i po sprawie. Po całej operacji mógłbym wyjąc dysk z TS-119P+ i przełożyć w bezpieczne miejsce.
Nie ukrywam ze cena zwykłego dyski HDD jest o wiele niższa od chociażby rozwiązania Dell przedstawionego powyżej.

Nasuwa mi się jednak kilka pytań:


1.Czy TS-119P+ można skonfigurować tak ze po wsadzeniu nowego czystego dysku bez partycji Qnap automatycznie go sformatuje pod Ext3,4 lub NTFS tak aby cala operacje zautomatyzować maksymalnie czyli: Wkładam czysty dysk do TS-119P+ , Qnap fo formatuje a później po naciśnięciu przycisku One touch backup Qnap łączy się przez LAN po FTP albo SMB i kopiuje określone foldery z TS 459P+ na nowo wsadzony dysk do TS119P+ ?
2. Czy tak zapisany dysk po podpięciu do zewnętrznego komputera np w Linux-ie będzie do oczytania ? Czy Qnap jakoś specyficznie go zapisuje i nie będzie to możliwe ?
3.Jeśli taka opcja jest niemożliwa z modelem TS119P+ to może poradziłby sobie z tym model Ts219P+ w którym można ostawić 2 dyski w RAID1 i po wyjęciu jednego dysku i załadowaniu czystego noweo dysku Qnap chyba z automatu może uruchomić opcje odbudowy RAID-a . Tylko czy takie dyski wyciągnięty z pary dysków skonfigurowanych jako RAID1 i podpięty do innego komputera będzie do odczytania ?

Co sadzicie o takim zastosowaniu ?

Może znacie jakieś tanie zastosowanie dla podobnego rozwiązania jak Dell albo jakąś kieszeń dyskowa pod SATA lub USB która pozwala na Hot-Swap-owe wyciągnie dysków ?