[109 PRO II] Błąd systemu po odpaleniu Makefile

create2k

Nowy użytkownik
Noobie
5 Styczeń 2009
2
0
1
Witam,

Ściągnąłem z ipkg paczkę yougrabber'a i odpaliłem plik Makefile, który się w niej znajdował. Na ekranie konsoli wysypało się wiele błędów typu "Permission denied" itp. i musiałem skillo'wać wykonywanie programu Ctrl+C.
Niestety po tym nie mogłem już się "poruszać" w konsoli po serwerze - nie pamiętam komunikatu, ale nie rozumiał żadnej instrukcji. Nie mogłem też się dostać na serwer po HTTP - komunikat zwracany przez przeglądarkę taki jakby nie było strony.
Wyłączyłem go zatem "z palca". Niestety po uruchomieniu cały czas miga na zielono dioda "STATUS" co zgodnie z dokumentacją może oznaczać, że:
1. NAS nie jest skonfirgurowany
2. Dysk twardy nie jest sformatowany.

Próbowałem go także resetować sprzętowo (przyciskiem z tyłu obudowy), ale to również nic nie dało - cały czas miga dioda.

QNAP Finder znajduje serwer, ale mówi, że nie jest skonfigurowany. Konfiguracja wymaga formatowania dysku, co doprowadzi do utraty wszystkich danych.

Czy jest jakaś możliwość zgrania tego co mam w tej chwili na dysku na inne urządzenie/komputer? Czy jest możliwość np. podłączenia samego dysku do komputera (niestety mam komputer tylko z Windowsem)?

Mam mnóstwo danych, które gromadziłem ponad rok i baaaaaardzo nie chciałbym ich teraz stracić :-/