Pomoc 16 GB RAM do TS-453Be

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Azureus8

Nowy użytkownik
Noobie
10 Listopad 2015
8
1
3
51
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam.
Potrzebuję informacji jaką pamięć RAM kupić do QNAP TS-453Be w celu rozbudowania go do 16 GB.

Wersja oprogramowania Firmware:
Model serwera: QNAP TS-453Be
 
Z tego co widzę w specyfikacji ten model wspiera taktowanie 1866MHz. Ja czekam na przesyłkę z TS-453Be 2G, od razu zamierzam wywalić te kość 2GB i wrzucić to: HyperX 8GB 1866MHz Impact Black CL11 DDR3L 1.35V - Pamięci RAM SODIMM DDR3 - Sklep komputerowy - x-kom.pl
Dam znać jak wystartuje.
Mam tylko wątpliwość ponieważ z supportu Qnapa dostałem wiadomość, że system jest wstanie wyświetlić, że jest 16gb ramu ale ponoć procesor tego nie obsłuży i nie będę mógł tego wykorzystać. Trochę mi się w to wierzyć nie chce. Ale zamierzam się sam przekonać.
Pozdrawiam
 
Zamawiając zestaw od razu z 16 GB (2x8GB) mam tak:
upload_2018-5-21_14-35-17.png


upload_2018-5-21_14-37-19.png
 

Załączniki

  • upload_2018-5-21_14-36-16.png
    upload_2018-5-21_14-36-16.png
    6,3 KB · Wyświetleń: 64
https://forum.qnap.net.pl/threads/przetestowane-pami%C4%99ci-ram-do-qnap.16878/#post-95061
Witam,

Czy macie jakieś sprawdzone pamięci (działające poprawnie) do tego serwera ? Chciałbym rozbudować swój serwer (TS-453Be) do 8GB Ram (2x4GB). Możecie podać jakieś sprawdzone działające pamięci np. Kingston czy Corsair.
 
Ja właśnie mam takie pamięci: DDR3L Kingston HyperX 8GB 2x4GB 1866MHz HX318LS11IB/4 więc podobne bardzo i po włożeniu ich w nasa tylko słychać jedno piknięcie i nic dalej się nie dzieje można czekać 15 minut i nie można się zalogować na nasa przez przeglądarkę.Jedną kostkę też wkładałem i nic to samo. Chyba że trzeba coś w BIOSIE zmienić czy coś ? Mam najnowszy soft w nim.
 
Według specyfikacji na stronie producenta moje od Twoich różnią się tylko ilością kości pamięci. Ja mam 16 a Ty 8 i w obu przypadkach rozmieszczone są po obu stronach laminatu.

Ja swoje włożyłem i po pierwszym uruchomieniu działają, nic nie musiałem robić. Swojego TS-453Be kupiłem w MM w lipcu, może miał już najnowszy bios. Przed instalacją pamięci, sprawdziłem urządzenie na dostarczonych 2GB i instalowałem świeży OS na nowych dyskach. Jak działał na tym z czym został dostarczony to wymieniłem na te powyższe 2x8GB.

A próbowałeś użyć QNAP Finder ?
 
Próbowałem lecz go nie znajdywał, nasa kupiłem 2 tygodnie temu. Może te pamięci nie są z nim kompatybilne. Spróbuje tych 1600 Mhz (z listy które są sprawdzone przez użytkowników) sądzę że nie powinno być spadków wydajności w nasie (wirtualizacji itd, działaniu samego nasa) ?
 
Zamawiając zestaw od razu z 16 GB (2x8GB) mam tak:
21860.png


21862.png
Kolego udało Ci się kiedyś zapełnić te ramy ponad 8GB? Jeżeli tak, działało wszystko stabilnie?
Teraz mam 8gb i już kilka razy miałem full i przymierzam się do zakupu 16gb tych HyperX.
Panowie, nie dzieją wam się dziwne anomalie na 16gb ramu? Typu nieoczekiwane rebooty? Już nie wiem gdzie szukać. Ramy sprawdzałem memtestem w laptopie i są na pewno ok.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. atmar
  2. memtest
  3. qnap jaka pamięć
  4. ponad 8gb ramu