Pomoc 16GB dla TS-253D - jakie kości

CrazyMario

Entry Technician
Q Associate
5 Lipiec 2018
72
5
8
44
Stolno
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie
Szukam informacji na temat kompatybilnych kości pamięci 2x 8GB dla modelu TS-253D.
Aktualnie w nim siedzi:

Adata AD4S2400J4G17-BHYZ
DDR4 2400 (17) 4GX4 SO-DIMM
1,2V 10410440

Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP TS-253D
 
Hej,
Do swojego TS-453D-4G włożyłem 2 x Crucial DDR4 SODIMM 8GB 2400MHz CL17 (CT8G4SFS824A). Są dostępne w dużej ilości w popularnym sklepie na M.
Jest pełna zgodność parametrów taktowania i CL. Pamięci włożone w ciemno na samym początku bez inicjowania. Dysk wystartował bezproblemowo.
Żadnych problemów podczas pracy (ok 10 dni) nie zarejestrowałem. Koszt 290 PLN.
 
Ja do swojego TS-453D kupiłem 2x16GB.
Były jeszcze po 280 zł
crucial DDR4 SODIMM 16GB/2666 CL19 DR x8
Od 2 dni wszystko działa.
Posiłkowałem się tą stroną:
https://nascompares.com/2020/06/15/qnap-x53d-16gb-and-32gb-crucial-memory-upgrade-guide/

Kupiłem tą samą kość do swojego - niestety Nas nie ruszył.
Wydaje mi się, że tam muszą być kości w opcji 16x1GB, 8x1GB, 4x1GB na całej płytce (bardziej chodzi o maksymalnie pojedyńcze gigowe kostki pamięci).
Sorki, że post pod postem, jednak miałem rację.
Zamówiłem dwie różne kości 16GB 2400 cl17 1,2V w konfiguracji 1024x16 każda.
Obydwie ruszyły od strzała.
 
16GB 2400 cl17 1,2V
Kupiłem tą samą kość do swojego - niestety Nas nie ruszył.
Wydaje mi się, że tam muszą być kości w opcji 16x1GB, 8x1GB, 4x1GB na całej płytce (bardziej chodzi o maksymalnie pojedyńcze gigowe kostki pamięci).
Sorki, że post pod postem, jednak miałem rację.
Zamówiłem dwie różne kości 16GB 2400 cl17 1,2V w konfiguracji 1024x16 każda.
Obydwie ruszyły od strzała.
Połączono posty:

hej, wyślesz dokładnie które kupiłeś ?
bo ja właśnie przed chwilą wsadziłem jedną kość 16gb PC4-2666 CL19 i nie wstał ;/
pozdrawiam
 
Połączono posty:

hej, wyślesz dokładnie które kupiłeś ?
bo ja właśnie przed chwilą wsadziłem jedną kość 16gb PC4-2666 CL19 i nie wstał ;/
pozdrawiam
Zrób i pokaż zdjęcie - tych które zakupiłeś.
Tak chodzi o ilość i rozkład kości.
 

Załączniki

  • 20230405_193558.jpg
    20230405_193558.jpg
    3,5 MB · Wyświetleń: 39
  • 20230405_193615.jpg
    20230405_193615.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 38
  • Zrzut ekranu 2023-04-05 195947.jpg
    Zrzut ekranu 2023-04-05 195947.jpg
    63,1 KB · Wyświetleń: 38
o super, a czy też masz ułożenie kości w literze L ? czy inaczej ?
Połączono posty:

ale widzę że masz QNAP TS-453D czyli na 4 dyski więc i pamięć może być inaczej rozstawiona na płycie... ja mam na dwa dyski ;/
 
o super, a czy też masz ułożenie kości w literze L ? czy inaczej ?
Połączono posty:

ale widzę że masz QNAP TS-453D czyli na 4 dyski więc i pamięć może być inaczej rozstawiona na płycie... ja mam na dwa dyski ;/
Tak mam 453D - same sloty na płycie są ułożone w literę "L"
 
Witam,

Panowie mam pytanie luźno trzymające się wątku. Jakiś pomysł dlaczego oryginalne kości RAM od Qnap'a są wielokrotnie droższe od kości innych producentów, również kompatybilnych z konkretnymi urządzeniami?

Sam zamówiłem kość RAM-4GDR4A0-SO-2666 do swojego TS-253D, aktualnie jest ona w drodze i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem. :D

Pozdrawiam :D
 
Źle zrobiłeś. Trzeba było kupić tam gdzie taniej i z łatwą opcją zwrotu jakby okazało się, że nie działają.
Na czymś muszą zarabiać. Tak samo jak zamówisz ten sam model nasa z różnymi bebechami. Lepiej zamówić z wolniejszym np. procesorem i go samemu wymienić (jeśli jest wymienialny).
A prośba o zakładanie nowych wątków w nowych tematach.
 
Źle zrobiłeś. Trzeba było kupić tam gdzie taniej i z łatwą opcją zwrotu jakby okazało się, że nie działają.
Na czymś muszą zarabiać. Tak samo jak zamówisz ten sam model nasa z różnymi bebechami. Lepiej zamówić z wolniejszym np. procesorem i go samemu wymienić (jeśli jest wymienialny).
A prośba o zakładanie nowych wątków w nowych tematach.
Dzięki wielkie za odpowiedź.

Zamówienie do mnie jeszcze nie dotarło, nie zostało nawet jeszcze wysłane. Na upartego mógłbym je jeszcze anulować (mówię tutaj o zamówionej pamięci ram).

Zawsze uważałem/łudziłem się, że w takim przypadku producent sprzedając definiowane akcesoria/części nie sugeruje się jedynie brutalną chęcią zysku ale daje też coś ekstra. Wiadomo, ta brutalne chęć zysku jest zapewne głównym składnikiem marży, ale jednocześnie liczę na to, że taka część (w tym przypadku powiedzmy kość ram) dodatkowo będzie wykonana z nieco trwalszych materiałów czy np. część od producenta lepiej będzie współpracowała z pozostałymi bebechami urządzenia itp. Co na przykład mogłoby skutkować lepszym ogólnym działaniem czy też zachowaniem sprawności przez dłuższy okres w porównaniu do zastosowania części od alternatywnych dostawców.

Czuję, że mogę być w błędzie :D. Jeżeli jest ktoś w stanie podrzucić tutaj konkretny argument/argumenty przemawiające za tym, że jednak ten RAM od producenta nie jest w żaden sposób lepszy od pamięci od innych dostawców, to chętnie się z nimi zapoznam i zostanę z tego błędu wyprowadzony.

Jeżeli chodzi o mój zakup oryginalnej kości, z mojej perspektywy nic jeszcze nie jest stracone :D. Jeżeli po lekturze forum dojdę do wniosku, że nie ma sensu przepłacać, od razu anuluję bieżące zamówienie i uzbroję się w alternatywny RAM. :D Trzymam za to kciuki, sporo kasy jest do uratowania. :D
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
6
Wyświetleń
{liczba}K
Kompatybilność
Usunięty użytkownik pigers
U
Odpowiedzi
1
Wyświetleń
457
Kompatybilność
Usunięty użytkownik pigers
U
U
  • Zamknięte
  • Przypięty
  • Pytanie
Odpowiedzi
2
Wyświetleń
{liczba}K
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-453D
  2. TS-253D
  3. ram ddr4
  4. ssd ts-253d