Pomoc 2 problemy - nie działa App Center i Transmission nie pobiera plików z małą ilością seedów

msh

Nowy użytkownik
Noobie
13 Styczeń 2015
5
2
3
37
QNAP
Ethernet
1 GbE
jak w temacie:
1) nie działa App Center

po wejściu w App Center nie pokazuje mi żadnych aplikacji. Poinstalowane działają, dostęp do plików mam możliwy.

Na pulpicie startowym jak nacisnę na jakąkolwiek ikonkę nic się nie dzieje, cały czas wyświetla się "ładowanie".

2) Transmission nie pobiera plików z małą ilością seedów

Mam poblokowane porty ale jak pobieram z u-torrenta to łączy się z dużą ilością seedów. Również na drugim NAS (Zyxel NSA320) mam zainstalowany transmission i on też łączy się normalnie. A na Qnap coś blokuje. DNS ustawione, już nie mam pomysłu co może być innego.

System plików mam Raid1, Qnap 212P
 
1) nie działa App Center

po wejściu w App Center nie pokazuje mi żadnych aplikacji. Poinstalowane działają, dostęp do plików mam możliwy.

Na pulpicie startowym jak nacisnę na jakąkolwiek ikonkę nic się nie dzieje, cały czas wyświetla się "ładowanie".
Źle ustawione DNS'y lub Gateway?

2) Transmission nie pobiera plików z małą ilością seedów

Mam poblokowane porty ale jak pobieram z u-torrenta to łączy się z dużą ilością seedów. Również na drugim NAS (Zyxel NSA320) mam zainstalowany transmission i on też łączy się normalnie. A na Qnap coś blokuje. DNS ustawione, już nie mam pomysłu co może być innego.

System plików mam Raid1, Qnap 212P
Publiczne czy prywatne trackery?
Jeśli publiczne to łapie peer'ów po DHT i nie komunikuje się z trackerem - np. źle ustawione DNS'y.

Na przyszłość: Dwa różne pytania, dwa różne tematy.
 
To proszę o podzielenie tematu jeżeli jest taka możliwość.

Gateway i DNS mam dobrze ustawione (znaczy przy DNS główny mam 192.168.0.1 i drugi też 192.168.0.1)

Trackery są prywatne i te same pliki na utorrencie na PC i na Transmission na drugim NASie łączą się od razu z np. 8 seedami a tutaj nie łączy wogóle.
 
brama i dns, mam taki sam adres. Ale to już chyba nieważne, samo się naprawiło... nie działało 2 dni, restart itp. nie pomagało.

Został problem torrentów. Ktoś ma jakiś pomysł? Czy sugerujecie ewentualne przejście na rtorrent? Tylko jak to instalować na moim 212P? Doinstalować to jako aplikację czy z Optware się to jakoś dodaje? A może debiana? Proszę o radę gdzie to będzie najlepiej śmigać
 
NO raczej wazne, bo brama jest barama, a DNS jest DNSem, czyzbys mial odpalony serwis DNS? na routerze? watpie.
Wywal te IP z DNSa i jak bardzo musisz cos tam miec to wstaw google 8.8.8.8
Tak, dla wyjasnienia, co to jest Brama i co to jest DNS:
upload_2015-1-20_20-54-27.png

upload_2015-1-20_20-54-41.png
 
DNS ustawiłem tak jak DHCP przydziela mi po sieci. Ale ok, zmieniłem na googlowski, app center po restarcie ciągle działa także jest ok. No ale nie rozwiązało to problemu z transmission.
 
C
NO raczej wazne, bo brama jest barama, a DNS jest DNSem, czyzbys mial odpalony serwis DNS? na routerze? watpie.
msh - powinieneś podać czy jesteś za routerem jakimś czy masz NAS bezpośrednio wpięty do internetu
Jeżeli jesteś wpięty przez router to miałeś wszystko dobrze ustawione (dostawałeś adresację z serwera dhcp z routera) - router może pośredniczyć w tłumaczeniu.
Na routerze ustawiasz z "palca" (dane od dostawcy) albo otrzymujesz ustawienia od dostawcy z automatu - i tutaj możesz mieć coś nie tak - wszystko zależy od konkretnych ustawień, sprzętu itd.
 
NAS mam podpiety pod switch, pozniej switch do routera a router jeszcze do modemu :) ustawien nie zmieniałem, doinstalowałem debiana i na nim rutorrent śmiga aż miło. także coś nie tak u mnie z transmission