Pomoc 2 x HDMI - przełączanie trybów wyświetlania

max

Nowy użytkownik
Noobie
4 Grudzień 2012
2
0
1
QNAP
TS-x53B
Ethernet
1 GbE
Witam,

Mam model QNAP TS-253a posiadający 2 wyjścia HDMI:
- nr 1 - podłączone przez amplituner do projektora
- nr 2 - podłączone do TV

Obecnie na nr 1 jest obraz HD Stataion, wszystko działa - jest obraz i dźwięk. Chciałbym w dzień mieć możliwość korzystania z HD Station na TV przez wyjście HDMI nr 2. Tu powjawia się problem - nie ma obrazu i nie wiem jak go uzyskać, przełączyć obraz HD Station z HDMI nr 1 na HDMI nr 2. Nie mogę odnaleźć nigdzie opcji zarządzania wyśwutlaniem obrazu na wyjściach HDMI, a w opisie NAS na stronie producenta jak byk napisane: "Dwa wyjścia HDMI do przełączania między zduplikowanym i rozszerzonym pulpitem.". Proszę o pomoc i z góry przepraszam za ślepotę :)
Czy może jest tak, że HD Station działa wyłącznie przez HDMI nr 1, a oba wyjścia HDMI 1 i 2 są do wykorzystania w Linux Station itp.? Proszę o rozjaśnienie tej kwestii :)


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0728
Model serwera: QNAP TS-253a
 
OK, już doszedłem o co chodzi. Po podłączeniu TV do HDMI 2 nie było w/w opcji. Pojawiła się w USTAWIENIA/WYŚWITLANIE dopiero gdy zrestartowałem HD Station. Dostępne opcje to ZDUPLIKOWANY lub ROZSZERZONY dla HDMI 2. Nie ma możliwości wyboru, żeby sygnał szedł wyłącznie przez HDMI 2, ale to nie problem. Sprawa rozwiązana. Dzięki za wskazówkę :)