209/209PRO/219 serwer plików a uwierzytlenianie windows

Dyskusja w 'Sugestie nowych funkcji' rozpoczęta przez użytkownika bba, 28 Marzec 2009.

Ładowanie...
  1. bba

bba Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Wawa
    Local Time:
    07:11
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam,
    Chciał bym zainstalować w firmie qnapa serii 2?9 ale nie mamy serwera z AD i teraz moje pytanie czy jest możliwość konfiguracji w taki sposób aby loginy i hasła pokrywały się w Windowsach i na qnapie, co dawało by możliwość korzystania z serwera plików bez wpisywania dodatkowego hasła(ewentualnie powtarzania windowsowego). I oczywiście tak aby każdy miał dostęp do innych udziałów.
    Czy to jest możliwe i czy są jakieś komplikacje przy konfigurowaniu takiego tematu.

Dzięki z góry.

Edit:
    Jak jest w tych urządzeniach z WoL

Sam znalazłem odpowiedz nie ma takiej funkcji na 209 a 219 ma Wake-On-LAN.

2. hypnosiss

hypnosiss Moderator Contributor

Miejscowość:
    Polska, Wrocław
    Local Time:
    07:11
    Oceny:
    +28 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-109/209 1 GbE
    Wake-On-Lan to zupełnie co innego. Dzięki niemu możesz zdalnie za pomocą internetu włączyć serwer lub komputer.

Nie wiem jak jest z AD ale w udziałach sieciowych SAMBA jest taka możliwość, nazywa się udziałami homes , lecz niestety trzeba to zrobić ręcznie (przez SSH), gdzieś na forum jest opisany sposób jak to zrobić...

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.