Pomoc 251D po aktualizacji nie ma dostepu do sieci

Roxbox

Entry Technician
Q Associate
24 Październik 2022
77
1
8
44
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam. Zrobilem update systemu i po restarcie nie ma dostepu do sieci. W zakladce siec i przelacznik mam kreski. NIc nie grzebalem nie ustawialem po prostu nie ma. Co sie stalo jak to naprawic ?

nas.JPG
 
Nic sie nie zmienilo oprocz ustawien sieci na auto i zmianie adresu glownego DNS na adres bramy Przechwytywanie1.JPG no i taki komukat wywalaPrzechwytywanie.JPG
.Ustawilem na recznie wszystko tak jak mialem dotychczas i nadal jest tak samo ale po restarcie nasa nagle w siec i przelacznik w zakladce przeglad pojawil sie Wan ip takie jak bylo ale po przeskoczeniu na inna zakladke i powrot juz byly kreski. Druga sprawa to dzis strasznie duzo blokad w qfirewalu byloPrzechwytywanie3.JPG i pojawil mi sie dodatkowa regula Auto-Lan Discovery ktorej nie pamietam zeby byla. QW bez wzgledu na to czy wlaczony czy nie jest tak samo. Macie jeszcze jakies pomysly, kilka razy juz reset robilem i nadal jest to samo.
 
Czy zainstalowałeś tę wersję 5.1.0.2348 ? U mnie uszkodziła częściowo Interfejs sieciowy. Mogę się logować do NAS'a, ale nie śmiga ani VStation ani VPN...odkrywam co jeszcze.
Tak, ta werja weszla i nawet cofnalem sie do 2248 ale to nic nie daje. Jakies rady na to masz ?
 
Nawet na QNAP helpdesk powiedzą Ci, żebyś zrobił reset 3 sekundy. Innej opcji nie ma.
Mogę się logować do NAS'a, ale nie śmiga ani VStation ani VPN...odkrywam co jeszcze.
Tez reset 3 sekundy jeśli są problemy z interfejsami i na nowo je skonfigurować.
 
Nawet na QNAP helpdesk powiedzą Ci, żebyś zrobił reset 3 sekundy. Innej opcji nie ma.

Tez reset 3 sekundy jeśli są problemy z interfejsami i na nowo je skonfigurować.
No spoko ale to nic nie daje. kilka razy to robilem juz. Mam go na smietnik wyrzuic bo innej opcji nie ma , bo nie mam zadnych pomyslow
 
Tak, ta werja weszla i nawet cofnalem sie do 2248 ale to nic nie daje. Jakies rady na to masz ?
Obawiam się, że nie pomogę za bardzo, ale po południu podrzucę Ci link (bo teraz nie mogę znaleźć), gdzie oprócz tego o czym napisał @Silas Mariusz sugerują usunięcie Interfejsu sieciowego i ponowną konfigurację chyba ze zmianą MAC.
 
Obawiam się, że nie pomogę za bardzo, ale po południu podrzucę Ci link (bo teraz nie mogę znaleźć), gdzie oprócz tego o czym napisał @Silas Mariusz sugerują usunięcie Interfejsu sieciowego i ponowną konfigurację chyba ze zmianą MAC.
Wlasnie wywalilem wszystkie dyski z nasa i wrzucilem nowy czysty i na nim postawilem system 2248 po czym zrobilem update do najnowszego i odziwo wszystko dziala bez problemu. Wychodzi na to ze chyba trzeba od nowa postawic system bo chyba nie widze innej opcji no moze poza tym usunieciem interfejsu ale czy napewno ze zmiana MAC hmm
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ping
  2. ddns
  3. qfile
  4. network stop
  5. ifconfig
  6. helpdesk
  7. Qfile Pro
  8. /sbin/daemon_mgr