3 modele: TS-230, TS-231P2, TS-231K - który wybrać do domu?

tyszek

Passing Basics
Beginner
8 Październik 2020
11
1
3
38
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam szanownych kolegów :)

Próbowałem zrobić serwer z FREENAS'a ale przy VPN i unixowym firewallu poległem.

W pracy mam QNAP TS-231P i tam wszystko działa jak powinno więc na domowy tez wybrałem qnap. Tylko pojawił się problem pod tytułem który wybrać.
W pracy to typowy serwer plików i ftp.

A w domu potrzebuję dodatkowo serwer SMB do filmów 4K puszczanych na TV.

Wstępnie wybrałem 3 modele: TS-230 TS-231P2 TS-231K

Który z nich bez problemu poradzi sobie z filmami 4K odtwarzanymi na TV z android?
Nie zależy mi na 2xrj45, na łatwej wymianie dysków, HDMI, pilocie, USB.

Mam wielką nadzieję że pomożecie bo nie ukrywam ale nie mam doświadczenia jeśli chodzi o RAM i procesory w tego typu urządzeniach. Wiem że im droższa wersja tym pewnie lepsza ale wolałbym nie wydawać na coś czego nie potrzebuję.

Z góry dzięki :)
Pozdrawiam
 
Który z nich bez problemu poradzi sobie z filmami 4K odtwarzanymi na TV z android?
Nie zależy mi na 2xrj45, na łatwej wymianie dysków, HDMI, pilocie, USB.
Czyli ustaliles że nie chce modelu na Intelu tylko ARM?

Mam wielką nadzieję że pomożecie bo nie ukrywam ale nie mam doświadczenia jeśli chodzi o RAM i procesory w tego typu urządzeniach.
No właśnie Panie.
Przemysł model TS-251.
 
Posiadam QNAP TS-231P2. Filmami 4K odtwarzam na TV bez problemu. Dokupiłem 8Gb RAMu, ale to przerost formy nad treścią, 4Gb RAM styknie do podstawowych zadań w zupełności. Warto też pomyśleć co byś jeszcze chciał od NASA w przyszłości.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 
Nic mi się nie pomyliło. W QNAP TS-231P można wymienić Ram. Może poprostu źle to napisalem wyżej. Kupiłem z 1GB i wymieniłem na 8GB bez problemu.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 
Dokładnie tak

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 
Warto też pomyśleć co byś jeszcze chciał od NASA w przyszłości.
W chwili obecnej to jako magazyn danych, serwer multimediów typu filmy, zdjęcia. Chmura z jakimiś małymi plikami. Może backup z komputera.

Więcej pomysłów na zastosowanie nie mam, szczerze powiem.

Co jeszcze twórczego można zrobić z NAS co może mnie przekonać aby inwestować? Do czego Wy wykorzystujecie ?

EDIT: Ew. klient torrent :)
 
@tyszek
Ogranicza Cię tylko i wyłącznie wiedza. Nas ma nieograniczone możliwości - jeżeli cokolwiek znasz się na technologii, to nas stanowi centrum wszystkiego. VM, Docker - to jest must have.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
w cenie QNAP TS-231P2-4G masz TS-351-2G !
TS-351-2G - 1551,63 zł · Avans
QNAP TS-231P2-1G - 1149,00 zł · Media Expert

400 więcej :D No chyba ze macie jakiś namiar na tańsze NASy :)

Posiadam QNAP TS-231P2. Filmami 4K odtwarzam na TV bez problemu. Dokupiłem 8Gb RAMu

Nie mam za wielkich potrzeb jeśli chodzi o qnas więc powyższe chyba zdecydowało o modelu.
Teraz pytanie znacie jakiś sklep z częstymi promocjami QNAP ?
Bo widzę na Polskę ceny dystrybucyjne mają, z retro rabatem za pewne.
 
Będąc na Twoim miejscu, wolałbym chyba dopłacić te 400 zł a nawet myślałbym o czymś jeszcze droższym. Tyle, że do Twoich aktualnych wymagań powinno w zupełności wystarczyć.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS-231p2