Pomoc AdGuard Home/PiHole jako lokalny DNS

kazikskrz

Entry Technician
Q Associate
21 Maj 2017
20
1
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam. Zainstalowałem z AppCenter AdGuard Home ale nie mogę z niego korzystać ponieważ system QNAP działa jako DNS na porcie 53. W ustawieniach AdGuard można jedynie zmienić na jakiś inny ale to nie będzie działać z klientami Windowsa. Do testów włożyłem dodatkową kartę USB WiFi z własnym adresem IP i zdefinowałem ją w DHCP jako serwer DNS. Działa ale wolałbym aby to działało na wewnętrznym interfejsie QNAPA. Proszę o pomoc jak to zrobić.

Wersja oprogramowania Firmware
: najnowsza
Model serwera: QNAP TS-351
 
to zatłucz serwer DNS w QNAPie i masz problem z głowy, problem jest to że musisz to robić co restart QNAPa.

VM jest lepszym rozwiązaniem, docker też jest wyjściem , ale musi jego sieć musi być ustawiona na network , nie na host.
 
co ja na to poradze że user się broni przed vmką , wręcz chce tarzać się w pewnej kupie ?
zrobi jak uważa - a potem będzie płakał na facebooku (czy czego tam się używa) , że producent XXX to zło , bo to mu nie działa.
a jak zaczniesz drążyć temat , to nagle cisza albo zbywanie.

więc wracając do tematu - docker albo vmka. KROPKA.
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
jak replikujesz dane między pihole'ami ?
Na chwilę obecną nie replikuję, zmian mam mało więc nie jest problemem klepnąć je dwa razy - a docelowo GitHub - vmstan/gravity-sync: An easy way to synchronize the blocklist and local DNS configurations of multiple Pi-hole 5.x instances.

10 minut ? ja kurna 15 mam
Tu akurat tak strzeliłem że 10 minut ale wieczność++ - inżynierowie qnapa powinni dostać po czapce za takie rozwiązanie.

coś tam jeszcze się doda - natura próżni nie lubi.
No tak, jak ktoś zrobi vm to pewnie potem pojawi się więcej usług ale ja wolę iść w kierunki minimalizacji - jeden kontener / vm jedna funkcja bo jak coś się wywali to leży tylko mała część systemu a nie wszystko. No i restart kontenera to sekundy a VM trochę dłużej :)
 
VM tylko do pihole to armata na wróbla.
Postaw w dokerze tylko sieć ustaw jako bridge i statyczny ip w swojej sieci. Działa pięknie od dwóch lat - teraz jako backup dodałem pihole na raspberry pi 0 w bo qnap po restarcie wstaje 10 minut.
PiHole właśnie tak mam - bridge na dockerze. Ale nie wiem dlaczego nie mogę do ustawić jako DHCP serwer. Ten QNAPowy jest jakiś ubogi. a W PiHole mam komunikat "FTL failed to start due to process is missing required capability NET_ADMIN" i nie startuje przydzielanie adresów.
Panie VMki to najlepsze co może być! To nie gryzie, to jest przyszłość - wszystko idzie w tym kierunku.
Podoba mi się Adguard ale jak ktoś poniżej napisał VM dla tak małej aplikacji? No dobra, a jeśli już to na jakim systemie go zainstalować?
 
"FTL failed to start due to process is missing required capability NET_ADMIN" i nie startuje przydzielanie adresów.
No to tak jak mówi komunikat: dodaj NET_ADMIN podczas tworzenia kontenera...
GitHub - pi-hole/docker-pi-hole: Pi-hole in a docker container
--cap-add=NET_ADMIN
GitHub - pi-hole/docker-pi-hole: Pi-hole in a docker container

Debian netinstall lub może jest sama vmka adguarda?
To jest to? https://ubuntu.com/appliance/adguard/vm
 
nic mu nie zmieniałem, ustawiłem wszystko standardowo i użycie CPU średnio 3,5% więc chyba ok. Pytanie jak zrobić DHCP serwer? Gdy klikam na Enable DHCP Server to nic się nie dzieje. Żadnego nawet powiadomienia. Wiem, że jednym z kryteriów jest stały adres IP ale to oznaczyłem tworząc kontener w jego opcjach w trybie Brigde.
Proszę o wskazówkę.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. adguard
  2. adguardhome
  3. adguard kontener