Agregacja linków - jak to właściwie jest...

badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
778
165
43
49
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
Skoro serwer qnap umożliwia agregowanie linków, to jak to wygląda od strony PC? Musi być switch zarządzalny, który udostępnia agregację, ale czy zadziała to na PC? Pytam, bo różne źródła podają mi różne informacje. Czy w PC musi być karta sieciowa podwójna lub poczwórna, czy wystarczą cztery pojedyncze karty właściwie skonfigurowane? Wiem że były robione pomiary I/O z NAS, więc jakoś to musieli zrobić. Proszę o sprawdzone informacje.
 
1. komputer z odpowiednią ilością kart sieciowych - jak zgadujesz minimum dwie ;)
2. switch musi mieć funkcję agregacji
3. trzeba mieć na to kase
 
No dobra, powiedmy że mam 4 karty w PC za 50zł/szt., switch za 150-200zł. Razem jakieś 400zł. Czy jest jakieś oprogramowanie umożliwiające spięcie tego do kupy? Jakiś działający przykład?
 
masz 4 identyczne karty - wtedy w menadzerze urządzeń składasz "team" złożony z tych kart sieciowych w odpowiedniej kompozycji w zależności co chcesz uzyskać, szybkość, redundancję czy jedno i drugie - celowo nie podaje nazw bo to nie temat na to.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Ok, założę właściwy temat, ale poproszę o zasugerowanie w jakim dziale i jak się powinien nazywać.
 

Mogą Cię zainteresować