Pomoc Aktualizacja aplikacji docker

SebastianM

Passing Basics
Beginner
23 Maj 2018
7
1
3
42
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Cześć,
chcę wykorzystać QNAPa jako build serwer. Mam gotowy obraz dockera i gitlab-ci. Na maszynie lokalnej wszystko zbudowało się prawidłowo.
Gdy uruchomiłem kontener na QNapie - wywala się.
Problem jest podobny do tego RCC: Error in 'resource.qrc': Cannot find file '*.png'. Sugerowane rozwiązanie nie wystarczyło (dodać --security-opt seccomp:unconfined do polecenia startującego Dockera z gitlab-runnerem).
Pozostaje instalacja nowej wersji dockera. Aktualna to 17.09.
W internecie znalazłem kilka komentarzy/postów, które sprowadziły się do 'Napisz request/issue na Helpdesk'. To dla mnie za mało.
Zbieram siły do ręcznej aktualizacji/podmiany dockera (choć brzmi to nierozsądnie). Czy ktoś już to przechodził? Są jakieś instrukcje/poradniki jak to zrobić? Będę wdzięczny za wszelką konstruktywną pomoc.

Container Station 2.1.3.1360
Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2.1320 build 20200529
Model serwera: QNAP TS-251+
 
not supported, jak sie coś wywali , to dostaniesz informacje: używaj tego co dostarczone.

poza tym wpadniesz w problemy z zależnościami .... miałem tak gdy KVMa podnosiłem do innej wersji - nie udało się.

polecam nested virtualization , czyli na wirtualce postawić dockera.
 
Warte spróbowania, dziękuję.
Trochę się napracowałem (BIOS vs UEFI) z uruchomieniem OSa w VM.
Kolejny kłopot to brak wspólnego, współdzielonego schowka, na szczęście podmontowanie napędu VM<=> NAS wystarczyło.

Docker (wewnąrz VM bez Xów) zbudował wszystko.