Pomoc Aktualizacja Bazy danych Serviio

Fifiel

Passing Basics
Beginner
14 Styczeń 2017
11
2
3
37
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam Wszystkich. Przeglądałem forum w poszukiwaniu informacji na temat serviio, jednak mało tutaj jest informacji. Uruchomiłem serwer Serviio niestety nie chce się sama aktualizować sama baza multimediów, mimo że w ustawieniach jest zaznaczona opcja aktomatycznego aktualizowania biblioteki. We wbudowanym DLNA wszystko działa poprawnie i śmiga jak należy co do aktualizacji biblioteki, AVI też odtwarza poprawnie, jednak MKV nie chce odtwarzać. Na TV wyświetla się, że nie nie jest ten format obsługiwany - TV to SAMSUNG. Twonky działa poprawnie jednak nie generują się miniaturki filmów i w Twonky nie działa wznawianie filmu od momentu gdzie skończyłem oglądać film - chyba że da się to gdzieś ustawić? (Ja nie znalazłem tej opcji w ustawieniach). Plex znów jakoś do mnie nie przemawia i po ostatnim zainstalowaniu plexa wbudowany DLNA całkowice przestał działać i musiałem od nowa stawiać cały serwerek :-( Na szczęście dopiero go konfiguruje według moich potrzeb więc nic nie ma na dyskach. Poza tym nie chce używać dodatkowej aplikacji plexa na TV tylko wchodzić we wbudowany Samsung LINK i tam odtwarzać. Przy okazji zapytam czy Plex ma opcję wznawiania filmu od momentu gdzie skończyło się oglądać?​

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.0 Build 20160629
Model serwera: QNAP TS-228
 
U mnie się nie aktualizowały filmy jak były wgrane bezpośrednio do przydzielonego udziału. Jak w Udziale utworzyłem folder i do niego wgrywam filmy wszystko dział bez zarzutu i natychmiastowo.
 
Utworzyłem nowy folder, wkleiłem tam film i nic... Nie zaktualizowała się biblioteka:( Jaka jest częstotliwość aktualizowania biblioteki w serviio? W Plexie, Twonky i wbudowanym dlna da się ustawić w czasie rzeczywistym... Wiec wklejam i od razu się akualizuje biblioteka... W Serviio nie ma opcji ustawienia częstotliwości akualizacji biblioteki:(
 
Jaką ma ścieżkę udostępniony folder w Serviio? "/share/Multimedia"? Jeśli tak to Servio nie będzie się aktualizowało bo ta ścieżka to symlink. Ja miałem ten sam problem i po zmianie na "/share/CACHEDEV1_DATA/Multimedia" zaczęło działać
 
Jaką ma ścieżkę udostępniony folder w Serviio? "/share/Multimedia"? Jeśli tak to Servio nie będzie się aktualizowało bo ta ścieżka to symlink. Ja miałem ten sam problem i po zmianie na "/share/CACHEDEV1_DATA/Multimedia" zaczęło działać
Faktycznie. Zmieniłem ściężkę tak jak napisałeś i wszystko idealnie zaczęło się aktualizować :) Dzieki wielkie za pomoc :)
 
Faktycznie. Zmieniłem ściężkę tak jak napisałeś i wszystko idealnie zaczęło się aktualizować :) Dzieki wielkie za pomoc :)
A widzisz. O tym nie pomyślałem. Ja mam zupełnie inną ścieżkę np. "/share/Filmoteka/Filmy" czy "/share/Filmoteka/Seriale". Wynika z tego, że podając nową lokalizację nie jako "z automatu" poprawiłem problem i u siebie.