Pomoc Aktualizacja do 4.3.4.0435 Build 20171230. Jak wrócić do XBMC/KODI w TS-269L?

MarkosdPL

Entry Technician
Q Associate
21 Wrzesień 2014
43
2
8
61
markiewicz.info
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0435 Build 20171230
Model serwera: QNAP TS-269L

W sobotę zrobiłem aktualizację oprogramowania mojego TS-269L do 4.3.4.0435 Build 20171230. W HD Station (2.1.2) zamiast XBMC pojawił się HD Player (12.3.3) z zniknął XBMC. Jakiś czas temu przy wcześniejszej aktualizacji oprogramowania wywalony został serwer Twonky, który używam razem z odtwarzaczem sieciowym Pioneer N70A do słuchania muzyki. Teraz zostałem odcięty od XBMC/KODI.

Pomijam już kwestię mojego przyzwyczajenia do obsługi XBMC, które używałem do wyświetlania zdjęć i filmów na telewizorze podłączonym przez HDMI, ale przejście na HD Playera najpierw wymusiło na mnie włączenie Biblioteki Multimediów, której XBMC nie potrzebował (co przy moim niezbyt wydajnym procku ma pewne znaczenie). Następnie, gdy włączyłem HD Playera, okazało się, że muszę zainstalować i uruchomić Photo Station i Video Station bo HD Player, w przeciwieństwie do XBMC, nie ma co pokazywać bez zaimportowania np. zdjęć do Photo Station. Na dodatek podczas skanowania plików przez Bibliotekę Mediów pojawia się ogromna liczba błędów, podczas gdy te same pliki XBMC wyświetlało bez problemu.

Bardzo nie podoba mi się taka zmiana. Niestety nie mogę samodzielnie zainstalować XBMC/KODI bo go nie ma w QNAP Store. Wprawdzie znalazłem KODI 17.5.0.0 w innym repozytorium, ale nie mogę go zainstalować, bo on wymaga HD Station 3, który jest niedostępny na moim TS-269L.

Co mogę zrobić, żeby używać tak jak do tej pory XBMC/KODI zamiast zestawu HD Player + Photo Station + Video Station + Biblioteki Multimediów? Rozwiązanie polegające na kupnie nowszego i mocniejszego serwera mnie nie urządza.
 
Tematów już było trochę na ten wątek. Na Forum w repozytoriach jest Kodi w wersji 16.x który był ostatnim oficjalnym relasem. Ten zapewne powinien Ci chodzić. Jeśli chodzi o Twonky to trzeba kupić licencję. Co prawda ma wrócić ale kiedy to nie wiadomo, po za tym nie będzie dla każdego.
 
Niestety do instalacji Kodi 16 potrzebne jest HD Station 3.0 - sprawdziłem przed chwilą.
Obawiam się że bez jak nie znajdę kogoś kto ma paczkę z XBMC 12 lub 13 (niestety już nie pamiętam wersji) to instalacja w HD Station 2.1 nie będzie możliwa.

A co do Twonky, to problem rozwiązałem od razu gdy się pojawił - tzn. kupiłem licencję i jak na razie z Twonky na moim TS-269L mogę korzystać bez problemu. Oby to kolejny firmware nie zmienił ;)
 
Owszem rozmawiałem ze specjalistą QNAPa i cofałem się do dość odległych wersji QTS (kalendarzowo to jakieś 1,5 roku wstecz) i niestety nie przywróciło mi to XBMC. Żadna z tych instalacji nie przywraca XBMC tylko instaluje HD Playera. A przecież dopiero najnowszy QTS pozbawił mnie XBMC - wcześniej wszystkie aktualizacje jakie robiłem w 2017 r. pozostawiały mi XBMC w spokoju.
 
kodi 15 jest na forum z 2015 ....
KODI [Intel x86_64] - Historia wersji
upload_2018-1-27_21-46-17.png

Plik w załączniku, może Ci pomoże, może nie.
Tutaj na forum, wiem, że ktoś sam robił paczki KODI/XBMC i oszukiwał HD station poprzez podmianę nagłówka i działało. Ja niestety nie pomogę w tej kwestii - nie znam się na tym jeszcze.
 
Repo archiwalne XBMC: index · QNAP Club Repository Pool: pool.qnapclub.pl

A do XBMC 12 jest jeszcze repo addonow QNAP Club: Projekt - Repozytorium QNAP CLUB dla XBMC: repository.qnapclub.xbmc.org
...a w nim QNAP'owa wersja skina Aeon Nox
... i addony:
plugin.audio.mojepolskieradio.pl
plugin.audio.open_FM
plugin.audio.polish.radio
plugin.audio.polska_stacja
plugin.audio.radiokolekcja.pl
plugin.image.artistmultifanart
plugin.image.mypicsdb
plugin.moje.polskieradio
plugin.moviesets
plugin.video.apple.movie.trailers.lite
plugin.video.imdb.trailers
plugin.video.ipla.pl
plugin.video.lechtv.pl
plugin.video.onettv.pl
plugin.video.polishtv.live
plugin.video.rlslog
plugin.video.sport.pl
plugin.video.spryciarze.pl
plugin.video.the.trailers
plugin.video.trailer.addict
plugin.video.trailers.filmweb.pl
plugin.video.tvgry.pl
plugin.video.tvnplayer.pl
plugin.video.vod.tvp.pl
plugin.video.youtube
repository.passion.xbmc.org.frodo
repository.qnapclub.xbmc.org.frodo
repository.sd-xbmc.org
repository.smuto
repository.superrepo.org.frodo.all
repository.unofficial.polish
screensaver.qlock
screensaver.randomtrailers
script.ExtraMusicInfo
script.ImageCacher
script.artistslideshow
script.artistslideshow-helper
script.artwork.downloader
script.cinema.experience
script.color.picker
script.common.plugin.cache
script.extendedinfo
script.favourites
script.globalsearch
script.metadata.actors
script.module.addon.common
script.module.beautifulsoup
script.module.buggalo
script.module.dialogaddonscan
script.module.elementtree
script.module.metahandler
script.module.myconnpy
script.module.parsedom
script.module.pil
script.module.pysqlite
script.module.requests
script.module.requests2
script.module.sd-xbmc
script.module.simple.downloader
script.module.simplejson
script.module.t0mm0.common
script.module.urlresolver
script.module.xbmcart
script.module.xbmcswift
script.module.xbmcswift2
script.nowplaying
script.nox.extras.downloader
script.playalbum
script.playlists
script.pseudotv
script.randomandlastitems
script.randomitems
script.randommovie
script.tv.show.last.episode
script.tv.show.next.aired
script.tvtunes
script.videolanguage
script.web.viewer2
script.widget.weatherworld
service.qlock
service.skin.widgets
skin.aeon.nox
skin.aeon.nox.qnap
 
MarkosdPL,
możesz wrzucić info jaką masz wersję firmware?
U mnie z 3GB ramu na 4.2.5 i XBMC_12.3.0, filmy w xvid delikatnie tną, chociaż prawie wszystko wyłączyłem -może to kwestia systemu.
 
Ja mam teraz 4.3.4.0486 z 15 lutego 2018 r. No i mam 3 GB RAM. Niestety nie powiem Ci jak filmy XVID u mnie działają, bo akurat tego formatu nic nie mam. Ale mam trochę plików (również Full HD) M2TS i mp4 i raczej nie zauważam przycinania. Przycinało mi wtedy gdy miałem 1 GB RAM.
Xavras, może ten screen Ci coś podpowie jak porównasz ze swoim serwerem...
 

Załączniki

  • resource-monitor.jpg
    resource-monitor.jpg
    180,3 KB · Wyświetleń: 73
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Tak jak pisałem, mam 3 GB ramu i wyłączone praktycznie większość usług a wszystkie filmy z czystym xbmc cały czas mają delikatne zacięcie.
Procesor obciążony na max 20%, 2,8 Gb ram wolnego..nie bardzo mam pomysł gdzie szukać.

Z tym nowym firmware korzystasz z HD Player czy jest jakaś alternatywa?
 
Dzięki uprzejmości użytkownika Paweł Tołoczko mogłem pobrać na mój serwer starą wersję XBMC obsługiwana przez mojego TS-269L. Zanim ją zainstalowałem oczywiście odinstalowałem HD Playera, który narzucił mi nowy firmware. Teraz mam najnowszy firmware i leciwego XBMC i jestem happy :)

A co do przycinania w Twoim serwerze - może to przez to, że masz aktywowaną Bibliotekę Multimediów? Ja początkowo miałem ją włączoną, by myślałem, że będę korzystał z takich aplikacji jak Photo/Video/Music Station. Ale gdy okazało się, że one mi nie pasują tak jak XBMC, to wyłączyłem Bibliotekę Multimediów bo XBMC jej nie potrzebuje.
 
To też wyłączyłem i niestety nie pomogło :(
Rozumiem, że podniosłeś firmware do 4.3... usunąłeś HD Playera i zainstalowałeś XBMC - możesz napisać w której wersji?
 
XBMC 12.3.0
Tak, firmware: 4.3.4.0435 Build 20171230.
Później odinstalowałem HD Playera i zainstalowałem XBMC 12.3.0. Wyższe wersje jakie można znaleźć w sieci (od 15 wzwyż) wymagają HD Station 3.0, a TS-269L zatrzymał się na 2.1.2.
Mam jeszcze dodatkowe pytanie do Silas Mariusz.

W repozytorium index · QNAP Club Repository Pool: pool.qnapclub.pl oprócz paczki XBMC_12.3.0_x86_64-1.qpkg są dwie paczki XBMC: XBMC_13.2_x86_sb.qpkg oraz XBMC_13.2_x86_br.qpkg Czym one się różnią i czy któraś nich może ruszyć na TS-269L?
 
Dzięki za info.
Odpowiadając troszkę za @Silas Mariusz - ta paczka 13.2 nie pójdzie - próbowałem. Sprawdzę jeszcze raz na tym co mam to potwierdzę z jakiego powodu.
dla obu paczek:
XBMC 13.2 installation failed. XBMC can not be installed at this series.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. xbmc 13
  2. twonky instalacja