Pomoc Aktualizacja - problem, zatrzymany proces 30%

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Slavco

Nowy użytkownik
Noobie
5 Luty 2021
4
0
1
44
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witajcie
Ma problem z aktualizacją jednego z moich urządzeń:
Model: TS-453A
Firmware: 4.5.1.1540​
Proces zawiesił się na poziomie 30%. Dostęp do plików: działa (SMB). Dostęp do panelu konfiguracyjnego: działa. Po zalogowaniu na admina automatycznie uruchamia sie aktualizacja i dochodzi do 30% i stoi. Urządzenie z poziomu Qfindera jest widoczne. Status urządzenia widzi, ze aktualizuje. Na wyświetlaczu urządzenia komunikat że się reboot'uje i tak niestety od kilku godzin.
fH8b3yJ
ai.ibb.co_3cfwxjK_Zrzut_ekranu_2021_02_05_114540.png

SSH udało mi się włączyć za pośrednictwem Qfindera.
Jak mu ubić procesy, żeby się poprawnie załadował ponownie??
 
Przepraszam, pisałem post, potem mi to wszystko co napisałem "wcięło" i zacząłem pisać ponownie - stąd nie zauważyłem że to nie w tym dziale
 
To taka praktyka, czy eliminowanie potencjalnych problemów. Póki co nie miałem takich przypadków. Ale na przyszłość będę wiedział. W jakim narzędziu zatrzymujesz apki przed aktualizacją?

Co do tematu. Aktualnie po zalogowaniu na web pokazuje mi coś takiego:
ai.ibb.co_BBSDhYW_Zrzut_ekranu_2021_02_05_133911.png

i proces znów stoi
coś można zrobić poza brutalnym resetem urządzenia?
Reboot z poziomu ssh nie działa, miękki reboot z poziomu przycisku na obudowie (2-3sek) też nie działa. Pozostaje hard reset i trzymanie kciuków?
 
primo
zatrzymujesz wszystkie aplikacje (Mattermost, docker , vmki )
robisz reboot qnapa
robisz upgrade fw , powinien sam się reboot zrobić
włączasz wyłączone aplikacje
sprawdzasz czy wszystko działa
pijesz piwo/inną używkę za doskonałą piątkową robotę !

secundo - przed backupem zawsze warto zrobić z poziomu QNAP Webgui - backup ustawień i mieć kopię danych całego nasa

A czemu po prostu na chama nie zrestartujesz nasa ? jak się coś miało rozsypać to już się stało <mleko rozlane>
 
Można zamknąć temat. Problem rozwiązany. Po restarcie, dokonałem aktualizacji poprzez Qfindera. Aktualizacja przeszła bezproblemowo i system działa normalnie
A czemu po prostu na chama nie zrestartujesz nasa ? jak się coś miało rozsypać to już się stało <mleko rozlane>
Pochopnymi decyzjami, mimo wszystko, można zrobić więcej szkód jak pożytku
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zawiesił się
  2. firmware aktualizuje do 30%
  3. mattermost