Pomoc Aktualizacja QNAP do 4.2 i telewizor PHILIPS - nie widzi plików

mac1981

Passing Basics
Beginner
25 Styczeń 2015
16
3
3
42
Łomżą
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich,

Mam problem ze swoim QNAP-em 212P który po aktualizacji przestał współpracować z moim TV PHILIPS. Po aktualizacji do systemu 4.2 Qnap TV widzi serwer multimediów ale nie widzi w ogóle w nim plików, wcześniej było OK.
Nie wiem co może być powodem, telewizor mam podpięty do netu przez transmiter sieciowy TP-LINK (aby szybkość była lepsza) i do tej pory nie było z tym problemów, dopiero aktualizacja sprawiła że tego nie widzi.
Wgrałem poprzedni system ale już w ogóle zaczeły dziać się dziwne rzeczy więc wróciłem do najnowszego. Właczyłem skanowanie multimediów i odbudowanie biblioteki ale nie wiem czy to pomoże.
Czy ktoś miał podobny problem z systemem 4.2 i swoim telewizorem??
Czy ma ktoś może pomysł co z tym zrobić?? Dzisiaj cały dzień walczyłem, jak włącze TV to widzi serwer DLNA wbudowany w QNAP, jak już wejdę to pokazuje że nie ma plików i po chwili znika z dostepnych serwerów DLNA w telewizorze.
Załuje ze zrobiłem tą aktualizację, bo wcześniej chodziło to bez problemu.
Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
 
Zainstaluj twonky i będzie dobrze.
Ps.
Właśnie przeglądałem samouczek o roku i nowej app do niego od qnap i patrzę a tam w ustawieniach dlna domyślny user to admin! sprawdź u siebie i zmień, bo tv pewnie adminem nie jest :)
 
Witam
Ten sam problem mam u siebie QNAP TS212P po aktualizacji do 4.2, telewizor Samsung PS50C7000 widzi serwer DLNA, katalogi natomiast nie widzi plików.
Przed aktualizacją wszystko działało bezproblemowo.
Wstępne próby z Twonky również okazały się nieudane.
Będę wdzięczny za jakikolwiek pomysły jak sobie z tym poradzić.
I jeszcze ciekawostka, na komputerze z win 8.1 w lokalizacji sieciowej czasami widzi serwer DLNA, można przeglądać zdjęcia i muzykę ale żadnych plików video nie widzi.
 
Witam. Mam ten sam problem po aktualizacji z telewizorem marki PHILIPS. Zainstalowałem również PLEX-a i pliki są widoczne jednak po około minucie przerywa połączenie i już brak widocznego serwera w menu telewizora, który jest widoczny dopiero po ponownym uruchomieniu odbiornika TV. Czy jest jakiś inny sposób żeby oglądać filmy i zdjęcia z dysku NAS? Jak miałem zwykły dysk USB to trzeba było biegać z kablami raz do TV raz do kompa ale działało, teraz mam pliki na dysku sieciowym ale na TV niestety mam ciemność. Miało by lepiej ale ...
 
Napisałem do Qnap i poniżej odpowiedź od nich:
"Hello

You can install Diagnostic Tools from App Center and dump all logs for further analysis
It look like there was some problem during update, because in general dlna works in new system with no problem (tested on my lab nas)
You can try to perform firmware reset by holding reset button for 10s - this will set your nas to factory default. Your data should stay intact but backup is recommended. You can also backup your settings and restore them after."

Niestety padła mi matryca w TV i nie jestem w stanie sprawdzić czy będzie to działało, dopiero jak mi naprawią:(

Chyba że ktoś już sobie poradził z tym problemem. Ja cały czas korzystałem z wbudowanego DLNA Qnap-a i istatnio tak sie zastanawiam czy nie zainwestować i nie kupić HS-251+, trochę kasy ale ma KODI a to już trochę rozwija jego możliwości.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
Kup TS-451 o ile masz więcej miejsca i możesz trochę więcej kasy przeznaczyć :D. Dwa dyski do tego i później kolejne jak miejsca będzie brakować. Znacznie większe możliwości i pilota uniwersalnego też ci obsłuży.

Pudełko z dwoma dyskami z chłodzeniem pasywnym...:s
 
Zastanawia mnie jeszcze jedno (mam sygnał internetu doprowadzony do tv po transmiterze sieciowym czyli po kablach elektrycznych), do remontu daleko więc tak musi pozostać i działa to naprawdę ok, czy jak postawię nas przy TV i podłącze go do HDMI to będzie ok?? i będzie to chodziło podobnie jak teraz 212p podpiety po router?
Strat prędkości nie mam przy takim połączeniu.

Nie bardzo się orientuje w temacie ale ten HS -251 to takie kiepskie rozwiązanie?
Może macie jakieś inne propozycje dwuzatokowca w rozsądnych pieniądzach.
Dysk z dwoma zatokami mi w zupełności wystarcza, głównie używam go do magazynowania domowych zdjęć i filmów i dodatkowo do odtwarzania filmów na TV (co obecnie po aktualizacji w ogóle nie chce działać)
 
Nie bardzo się orientuje w temacie ale ten HS -251 to takie kiepskie rozwiązanie?

Nie chciałbym Cię wprowadzać w błąd, a tym bardziej zniechęcać do zakupu. Po prostu nie przekonuje mnie rozwiązanie pasywnego chłodzenia(brak wymuszonej cyrkulacji powietrza) w zamkniętej obudowie z dwoma dyskami 3,5".
 
Rozumiem... w sumie QNAP stosuje to w jednym modelu (chyba),
W takim razie czy na domowe potrzeby TS-251 (z np. 4GB czy 8GB RAM-u) czy ts-253 PRO.
NAS Będzie stał przy TV stąd zastanawiałem się nad HS-251, może jakoś go schowam za szufladą i wyciszę:)
 
No szaleć z chowaniem i wyciszaniem to też za bardzo nie można. ;)

Ja bym wziął TS-251 zresztą zobacz: Home > Product overview > Home & SOHO > Work Group / SOHO / Home (High-end) > TS-x51 Series > TS-251

High-End jak to dumnie brzmi :D

Edit:
Nie testowałem u siebie, ale możliwości ewidentnie są. :)
HD Station.jpg

HD Station.jpg
 
Ogólnie nie jest tak źle z tym chłodzeniem w HS-251 o ile nie przykryjesz urządzenia (chłodzi się przez metalową obudowę).
W ciepłym mieszkaniu na IDLE wygląda to tak:

upload_2015-11-16_16-23-19.png


Podczas "męczarni" temperatura CPU skacze do około 55 stopni.
 
Akurat tak mam miejsce za szufladą na dysk więc pomślałem że to będzie dobre miejsce:) Po niecałym roku użytkowania 212P jest trochę zbyt słaby i zbyt często się przycina, a po podłączeniu przez HDMI do TV nowego dysku będzie to fajne narzędzie multimedialne razem z KODI.
Musze poczekać jeszcze trochę, pojawił 251+ z dołączonym pilotem (fundusz trzeba zebrać), wrzucę z obecnego QNAP dyski 2TB (na obecną chwilę są dla mnie wystarczające) i może będzie lepiej.
Narazie walczę z 212p aby chodziło DLNA ale jest cały czas problem (nieważne czy plex, twonky czy wbudowany serwer DLNA).
i dylemat nadal pozostał HS-251 czy czy TS-251... :)
 
Jakiś czas temu tak czekałem to $ zamiast spaść poszedł 30 gr do góry i byłem trochę do tyłu. Tak patrzę na stronie QNAP i pojawiły się wersje "+" z cztero-rdzeniowym procesorem. Podejrzewam, że u nas ceny będą zabójcze:)
 
Dla kogoś zdesperowanego i zafiksowanego na jakimś gadżecie... cena nigdy nie jest zabójcza. ;)

Ale fakt. Na początku zapewne dowalą cenę i chwilkę będzie trzeba poczekać.
 
Pytanie tylko czy jest sens kupować te wersje z plusem na moje użytkowanie...
Zastanawiam się na ofertą redcoon... kupowałem od nich dyski (chyba że ktoś ma ciekawszą opcje)
ts-251
QNAP TS-251-4G (4GB RAM) · NAS, 2x SATA, 2.4 GHz, 4GB, 3x USB, HDMI | redcoon Polska

lub

hs-251
QNAP HS-251 · NAS, 2x SATA, 2.4 GHz, 1GB, 4x USB | redcoon Polska

Zrobię sobie prezent na świeta (po świętach mam urlop więc będe miał czas aby ogarnąć któryś z nich). pilot za 30 zł i hdmi do tv i powinno być OK.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. philips