Pomoc Aktualizacjia płatnego rtorrent

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

quba

Nowy użytkownik
Noobie
17 Czerwiec 2017
7
2
3
QNAP
null
Ethernet
802.11ad
witam
skoro rtorrent zrobił się płatny 10 ojro to jak po ręcznej instalacji aktualizować go z repozytorium qnap club. Czy przyszłe update'y również będą płatne czy raz zakupiona paczka zostaje na koncie i aktualizuje się już za free ?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20180528
Model serwera: QNAP TVS-473
 
Trochę to kuriozum żeby płacić za program który służy do piracenia ;d dotacje owszem ale pewnie mało było chętnych. Wracając do pytania wątpię żeby opłata była jednorazowa na przyszłe update.
 
Opłata jest jednorazowa.
I rtorrent-standard zamieni się za kilka dni w rtorrent Pro
Pojawi się też rtorrent-free.
skoro rtorrent zrobił się płatny 10 ojro to jak po ręcznej instalacji aktualizować go z repozytorium qnap club.
Instalując nową paczke na starą przez App Center.
A jesli uważacie ze 10€ to za dużo to Was zmartwie... pieniądze pójdą na dość fajny cel ale o tym narazie nie moge mówić :D
 
a ja szanuje decyzje Silasa.
ludzie wszystko chcieliby dostać za darmo. A najlepiej, jakby w pakiecie jeszcze dostali koszulkę, lizaka, piwo albo zestaw naklejek. Albo wszystko razem.

rtorrent nie służy wyłącznie do piracenia- dla przypomnienia i dla przykładu, np. wszyscy obecni deweloperzy/dystrybutorzy udostępniają systemy operacyjne (patrz- Ubuntu, FreeBSD...) via torrent. Tak jest szybciej, odciążają sobie swoje serwery FTP (i łącza do operatorów albo zmniejszają zapotrzebowanie na CDNy takie jak Akamai), obrazy o wielkości paru GB mogą rozejść się w milionach kopii w ciągu pierwszej godziny od udostępnienia w repozytorium. A do czego ty używasz rtorrent - to już twoja sprawa, nie musisz się chwalić. A nawet jeśli te cele nie są całkiem legalne, to nie znaczy, że autor programu nie zasługuje na wynagrodzenie za swoją pracę. Postawilibyście Silasowi chociaż browara, zamiast narzekać.

trochę mnie wkurzyło, jak chciałem zapłacić kartą (Visa, ING) - nie przyjęło płatności. się nakombinowałem, w końcu poddałem i poszło via PayPal. Ale tu uwagi są raczej dla ekipy utrzymującej serwis qnap, albo do firmy pośredniczącej w płatnościach (albo obu) z których ten serwis korzysta. Sprawy płatności na tym serwisie wyglądają po prostu słabo. może na przykład nie jestem fanem PayPal? ;) :)

Za to mam taką sprawę:
wcześniej zawsze ściągałem paczki jako qpg i robiłem instalacje na istniejącą wersję rtorrent.
Teraz pojawiła się teoretyczna możliwość upgrade przez App Center, ale jak próbowałem tego- to miałem komunikat, że aplikacja o tej nazwie już istnieje i że mam ją najpierw odinstalować, a potem zainstalować nową wersję. Odpuściłem sobie i znów ściągnąłem paczkę qpg, ale rodzą się takie pytania:
- czy po odinstalowaniu aktualnej wersji rtorrent ustawienia gdzieś zostaną (i nowa wersja rtorrent je wczyta/zastosuje)?
- bo jeśli nie, to odinstalowanie i nowa instalacja wiąże się z wywaleniem wszystkich ustawień, jakie sobie nadziergałem. Może więc dałoby się wprowadzić opcję 'zapisz ustawienia', 'zaimportuj ustawienia' ?
 
Generalnie nowa instalacja wiaze sie z resetem ustawień podstawowych tj.:
- login i hasło
- oraz ustawienia w dostepne w panelu: http://ip_nas:6009/setup/

Pozostałe ustawienia interfejsu są zapisane w udziale sieciowym Download/rtorrent/settings i te są zachowane nawet jeśli odinstalujemy i zainstalujnemy rtorrent ponownie, czyli podajniki RSS, ustawienia autotools itp itd.
Takze nie ma się czego obawiać.
 
  • Lubię to
Reakcje: asceta
Pozostałe ustawienia interfejsu są zapisane w udziale sieciowym Download/rtorrent/settings i te są zachowane

dzięki!

A powiedz mi- może poza "screenshot-save-settings" (C) dałoby się te ustawienia z http://ip_nas:6009/setup/ wyeksportować? (po to, by później z kolei je zaimportować)? jeśli nie, to oczywiście metoda "s-s-s" działa.
Bo przecież gdzieś te informacje są trzymane i trudno mi uwierzyć że w bazie sql... (wtedy musiałbym odpalić jakiegoś phpmyadmin i zdumpować sobie odpowiednie tablice, potem je z powrotem zaciągnąć)

paypal robi dużo problemów
coś w ten deseń. jeden z powodów dla których nie lubię PP.
 
A jesli uważacie ze 10€ to za dużo to Was zmartwie... pieniądze pójdą na dość fajny cel ale o tym narazie nie moge mówić :D
I to jest to dlaczego warto wesprzeć akcję. Mam nadzieję że chodzi o zwrot wraku.

Chciałbym tylko wiedzieć czy nie znikną mi aktualnie seedowane pliki? Czy każda następna paczka będzie pobierała się już z QnapClub?
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Mogą Cię zainteresować