Pomoc Album zdjęć poza domem - metody, ustawienia serwera/routera.

Irokez

Entry Technician
Q Associate
23 Marzec 2017
47
3
8
50
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam.

Jeżeli to już gdzieś było proszę bardzo o wskazówkę.

Mam już jakiś czas ten serwer i służy wyłącznie jako serwer DLNA. Próbowałem udostępniać zdjęcia, filmy... ale serwer PLEX nie był w stanie przesłać strumienia i ciągle coś transkodował mimo że ustawiłem że ma tego nie robić, więc całość transmisji umierała; ze zdjęciami miałem problem już we własnej sieci bo PhotoStation czytał tylko kilka z kilkuset zdjęć z każdego folderu; z kolei CloudLink działał z szybkością kilkunastu kilobajtów/sekundę (mam od dostawcy 100/50Mbit a cała sieć jest na Gigabit Ethernet z włączonym JumboFrames) więc finalnie wysyłałem zdjęcia po FTP.
Na koniec zauważyłem że serwer sobie pootwierał sam porty na routerze, przez które próbowali potem nocami wbić się jakieś Ruskie.
Wyłączyłem UPnP, powybijałem w pień wszystkie porty, zestawiłem niestandardowy port dla FTP i temat "multimedialności" serwera umarł. Pozostały komunikaty w logach "[myQNAPcloud] CloudLink service for myQNAPcloud web site is not available. You may not be able to manage or share the file(s)/folder(s) stored on this QNAP device via myQNAPcloud web site."

Teraz chciałbym kolejny raz spróbować tą multimedialność odzyskać. Zaczynając od prostej możliwości pójścia do kogoś, gdzie będę mógł pokazać zdjęcia/filmiki z wakacji. Ale bez zestawiania VPN, wiem, najfajniej, ale czy muszę u każdego na każdym kompie wywalać konfigurację sieciową aby puszczać cały ruch przez mój router i wklepywać przy nich parametry do mojego VPN? Z tabletem pod ręką cały czas chodzić też nie będę. Używam VPN głównie aby oglądać zza granicy PolsatGo.

Jak zacząć? Rourer Asus RT-N16, na nim jest DDNS i VPN realizowany.QNAP też niby może, ale po co. Link generował poprawnie (qlink.to) ale teraz nie łączy się bo powyłączałem standardowe porty ze względu na ryzyko włamu ze strony ruskich.
Jakie narzędzia? Bo dalej nie mogę okiełznać PhotoStatnion, na którym mimo że tworzę albumy, mam sieczkę wszystkiego co jest na NAS'ie przy każdym ponownym uruchomieniu. Cloud Link? Te ich serwery naprawdę takie wolne i oferują tylko bajty na sekundę?
System zaktualizowany do najnowszego dzisiaj.

Da się jakoś inaczej niż FTP?

Pozdrawiam.

Model serwera: QNAP TS-253A/16GB RAM
 
primo, zastanów się czy Photo Station SPEŁNIA twoje potrzeby
jak tak to jedne co musisz zrobić to "uwolnić" panel WWW QNAPa na świat - na porcie jaki Tobie bedzie odpowiadał - zapomnij o publikacji mediów na FB/YT - tylko tak bedziesz miał względny spokój (dla mnie świety bo ataki odbijają mi się od routera i ten je banuje ;))
 
No właśnie nie spełnia jakichkolwiek potrzeb. Zrobiłem wczoraj album, a do dziś widzę tylko demo-ikonki wchodząc w PhotoStation przez HybridDesk. Zero albumów.

A tak PS. to wpadł do mnie kumpel, odpaliłem Hybrid Deska, odpalam HDPlayer i czarny ekran. Zero treści. Ogólnie cały Hybrid umarł. Zero jakiejkolwiek reakcji.
Jak już se poszedł zrobiłem z komputera restart Hybrida, próbuję znowu HDStation i czarny ekran. No cóż. Delete.

A co to jest FB ;) Nie mam...