Android w QvPC, HDMI i pilot/klawiatura.

314TeR

Nowy użytkownik
Noobie
5 Sierpień 2012
1
0
1
67
QNAP
null
Ethernet
null
Zamierzam kupić TS-253 Pro z myślą o tym aby uruchomić na nim w wirtualizacji Androida. QNAP ma być podłączony do TV po HDMI. Planuję też zakup jakiejś klawiatury bezprzewodowej i pilota RM-IR002, w związku tym mam pytanie do osób które uruchomiły androida, aby opisały swoje spostrzeżenia, jak działa, mocne i słabe strony, da się go sprawnie używać. Czy można przełączać obraz na TV pomiędzy np KODI a Androidem w jakiś wygodny sposób, np pilotem?

Zanim wpakuję się w ten konkretny model z myślą właśnie o w/w funkcjonalności chciałbym wiedzieć czy faktycznie się ona sprawdza.
5 dni, 94 odsłony tematu i nikt nic nie odpisał? Czyżby nikt nawet z ciekawości nie spróbował zainstalować Androida na Qnapie?
 
brawo ! jak widać nikomu android na Qnapie nie był potrzebny.

myślę że warto poszukać na ang forum QNAPa.
 
Czyżby nikt nawet z ciekawości nie spróbował zainstalować Androida na Qnapie?
Intalowałem ale nie odpowiadałem bo nie zrozumiałem do końca co chcesz osiągnąć.

jak działa, mocne i słabe strony
Chyba nie to forum. Dla mnie Android ma same słabe strony więc nie będę obiektywny.

Pamiętaj że to wirtualizacja na desktopowych procesorach, bez wsparcia w biosie i cpu dla chociażby VT-d, więc o jakichkolwiek multimediach możesz zapomnieć.

Czy można przełączać obraz na TV pomiędzy np KODI a Androidem w jakiś wygodny sposób, np pilotem?
Tak, jeśli taki pilot posiadasz. Od 4.2 wprowadzono w HD Station wielowątkowość. Możesz uruchomić kilka aplikacji działających w tle i przełączać się między nimi.