Pomoc ANTYWIRUS SKANY

dawidk1978

Entry Technician
Q Associate
30 Grudzień 2017
62
1
5
8
45
QNAP
TVS-x72
Ethernet
1 GbE
Dzień Dobry
Używam QNAP do archiwizacji kont mailowych w firmie. Włączyłem skany dla katalogu QMaila. Jako, że konta są dosyć duże (10 kont po 5GB) i z załącznikami pierwsze skanowanie trwało około 30 G.
Znalazł wirusy, więc sens skanowania jest.
Poniżej log.
Known viruses: 6600244
Engine version: 0.101.2
Scanned directories: 9736
Scanned files: 225856
Infected files: 24
Data scanned: 127241.44 MB
Data read: 75035.68 MB (ratio 1.70:1)
Time: 108765.627 sec (1812 m 45 s)

Moje pytanie, czy skanując cyklicznie folder, co tydzień AV skanuje tylko nowe pliki czy za każdym razem od początku 30 H?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1 Build 201912
Model serwera: QNAP TS-453B
 
W woli wyjasnienia dodam tylko, ze skanowanie non-stop tych samych plikow jest potrzebne poniewaz zarazony komputer modyfikuje istniejace juz pliki do ktorych dostep jest udzielany.
Natomiast jesli chodzi o antywirus na QNAP to nie uzywam w ogole. Dlaczego? Dlatego, ze kilka razy usunal mi cracki :)
Ale prawda jest taka, ze jak masz na wszystkich komputerach SEP'a to raczej nie grozi Ci cokolwiek po za ransomware.
SEP -> Biznesowe
 
dzięki, mam oczywiście takie rozwiązania, ale nie Nortona. Jednak to i tak nie rozwiąże przecież sprawy ponieważ QNAP ściąga sam maile po IMAP i nawet usunięte przez antywirusa na kompie trzyma w kopii. Jeśli się mylę to popraw proszę.
Chodzi chyba też o to, że i tak nie wykonuje plików na QNAP więc go nie trafi, a antywirus na kompie i tak zablokuje kod? Tak mi się wydaje.
 
Witam,
Podepnę się do tematu.
Skanuję TS-253D raz w tygodniu i trwa to 1.5 dnia wbudowanym programem.
Rozważam opcję wyłączenia skanowania i wyznaczanie takiego zadania dla domowego PC na którym mam ESET Internet Security.
QNAPa mam zmapowany jako dysk sieciowy i Eset może go skanować.
Czy takie rozwiązanie nie będzie lepsze?
Pozdrawiam
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. norton