Pomoc App Store nie wykrywa aktualizacji programów

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

seba09

Passing Basics
Beginner
15 Maj 2014
19
2
3
36
KRK
QNAP
TVS-x73
Ethernet
1 GbE
Cześć wszystkim

Mam problem jak w temacie. Zrobilem aktualizacje firmware do najnowszego i po ponownym uruchumieniu NAS więszkość zainstalowanych aplikacji nie uruchomiła się . Zaczołem szukać przyczyny i znalazlem..... okazało się żę wszystkie aplikacje które nie chciały się uruchomić nie miały aktualnej wersji . Na stronie Qnap aplikacje mają znacznie nowsze wersje . Zaczołem je aktualizować ręcznie (odinstalowanie starej wersji - pobranie nowej na kompa i jej zainstalowanie) i wszystkie aplikacje działają. Czyli problem jest z App Store - tak jak by App Store nie łączył się z respozytorium i nie widział nowych wersji. patrząc na poprzednie wersje aplikacji ten problem pojawił się w okolicy sierpnia 2018. Dodam że sam QTS również nie wykrywa nowych aktualizacji
upload_2019-3-28_19-17-11.png


oczywiście ręczna aktualizacja działa.

Macie jakiś pomysł w czym problem ?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6 Build 0883
Model serwera: QNAP TVS-473e
Melduję że problem rozwiązałem :). zostawię rozwiązanie dla "potomnych" :p

znalezione na zagraniczym forum .
Problem pojawił się już w wersji 4.3.5
a rozwiązaniem jest zainstalowanie Malware Remover - program po zeskanowaniu systemu prosi o reset NAS i wszystko wraca do normy , automatyczne wykrywanie aktualizacji systemu tez.

link do programu
https://download.qnap.com/QPKG/MalwareRemover_3.4.1_20190125_182348.zip

link do forum gdzie opisują problem.
Since update to QTS 4.3.5 Live Update cannot be performed - QNAP NAS Community Forum
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.