Pomoc Atrybuty katalogów + język

Robson

Nowy użytkownik
Noobie
13 Wrzesień 2011
10
0
1
40
QNAP
TS-x53
Ethernet
10 Mbps
Cześć,

Moje "problemy" nie są poważne, ale nieco irytujące przy codziennym użytkowaniu NAS-a.
Pierwszy z nich to kwestia atrybutów nowo tworzonych katalogów przez Download Station. Sytuacja wygląda następująco: download station pobiera sobie plik video do domyślnie ustawionego katalogu download. Ja przy pomocy file station przerzucam katalog z plikiem do odpowiedniego podkatalogu w Multimedia. No i nadchodzi moment, gdy chcę sobie obejrzeć film. Odpalam kodi, chcę ściągnąć napisy korzystając z wtyczki napiprojekt i wywala błąd. Otóż plik lub katalog ma ustawione atrybuty uniemożliwiające napiprojektowi pobranie napisów.Także za każdym razem jak ściągnę nowy film, muszę wchodzić w file station i ustawić odpowiednie atrybuty np dla katalogu "filmy" z wszystkimi podkatalogami. W ten sposób mam przynajmniej pewność, że nie spotka mnie przykra niespodzianka, jak będę chciał obejrzeć coś innego, a zapomniałem zmienić atrybuty któregoś katalogu :). Ale może jest jakiś prostszy, bardziej zautomatyzowany sposób?

Druga kwestia to język, który cały czas zmienia mi się na angielski. Zmieniam na autowykrywanie lub polski, a on i tak wraca z powrotem na angielski. Też nic strasznego, ale zawsze fajniej by było, gdyby Qnap się mnie słuchał.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

R.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 Build 20160419
Model serwera: QNAP TS-453 Pro