automatyczne wylogowanie

wiezowiec

Nowy użytkownik
Noobie
21 Kwiecień 2008
3
0
1
witam
mam problem, TS-209 autoamtycznie wylogowuje uzytkownikow. robi to w bardzo nieregularny sposob, raz po paru minutach a innym razem po paru godzinach. przy próbie ponownego zalogowania czesto pojaiwa sie komunikat, ze nie mozna sie logowac wielokrotnie. pomaga oczywiscie restart kompa ale to bardzo utrudnia prace. szukalem na forum QNAP ale nie znalazlem odpowiedzi. problem mial tylko jeden koles tylko nie bylo odpowiedzi.

pozdrawiam
 
nie ma mapowanych dyskow, urzytkownicy wchodza przez skrot do udostepnionego zasobu.
wszyscy urzytkownicy Windowsowi maja ten problem, sa dwa kompy Mac i u nich nic sie nie dziej. Sytstemy to Windows XP i Home, firmware ostatni (2.0.1 Build 0324T). Loginy Windows i Qnap sa inne.
Dzisiaj zauwazylem, ze jak wejdzie sie na NASa przez zmapowany dysk to wszystko dziala pieknie (przynajmniej przez pare godzin, nikt na razie nie dzwonil)
Chodzi mi o TS-209 (nie PRO)
 
Powiem szczerze ze nie wiem co powiedziec. Ja potrafilem miec na Windowsie problemy nawet z zalogowaniem automatycznym na zamapowane katalogi samby.

Jesli mialem login w Windows'ie: SiLAS, login do zamapowanego dysku: SiLAS - na Windows Vista zawsze byl problem i kiedy chcialem wejsc w zamapowane katalogi musialem podawac login i haslo - a czesto bylo tak ze to nawet nie dzialalo i musialem sie logowac na innego uzytkownika. Wystarczylo zmienic nazwe uzytkownika po stronie NAS'a i wszystko dzialalo pieknie ladnie.

Dlatego sam po tych problemach nie wiem co powiedziec na ten temat :)