Pomoc Avaria Qnap ts-251+

burunia

Passing Basics
Beginner
9 Grudzień 2015
18
2
3
37
QNAP
HS-251
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Wersja oprogramowania Firmware: Nie pamiętam
Model serwera: Qnap ts-251+

Dziś rano mój serwer zaczoł dawać dziwne sygnały po zalogowaniu sie do apki telefonu apka pokazywała że jest błąd wentylatora, więc kliknołem zrestartuj nas który odziwo nie zrestartował się całkowicie swieciły sie lamki na niebiesko - nie pamiętam które. Postanowiłem Ręcznie wyłączyć nas przyciskiem, po ponownym włączeniu serwer zaczoł bardzo głośno chodzić (wetylator chodził na pełnych obrotach)
kiedy się już włączył pokazywał temperature 120 stopni. Wiec go wyłączyłem zdjołem obudowe i przedmuchałem sprężonym powietrzem. Niestety po tej operacji serwer nie wstaje lampka statusu sie nie świeci a lampki dysków świecą sie na czerwono. probowałem odłączać od prądu kikanascie razy dwa razy wyjmowałem baterie, ale po tym zabiegu gdy podłączam Nas do prądu statuś zaczyna świecić na czerwono a po włączeniu serwera gaśnie i świecą sie lamki dysku na czerwono i Lan na niebiesko.
Co jeszcze moge sprobować ?
Dyski które pośiadam nie były w trybie RAID każdy był jako oddzielny dysk.
Czy dane są do odzyskania jeśli tak to w jaki sposób ? Posiadam tylko dwa komputery z systemem Mac OS
Czy jak kupie nowy NAS to dane da rade odzyskać ?
Bardzo proszę o pomoc ?
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2018-12-16 16.13.17.png
    Zrzut ekranu 2018-12-16 16.13.17.png
    3,7 MB · Wyświetleń: 60
Podpinam się pod post, może to go odświeży i ktoś odpowie.

Mój TS-251 też padł w grudniu po 3 latach spokojnego używania. Serwis sprawdził i stwierdził za 100 zł, że padła płyta główna. Zaśpiewali 1000 zł netto (SIC!) za używaną płytę główną z 3 miesięczną gwarancją, więc zostałem ze złomem z 4GB RAM.

Pytanie - jeśli kupię TS-228a to dyski ze złomu będą na nim widoczne i dane będą odzyskane? (oczywiście zakładając że awaria płyty głównej nie usmażyła HDD i są sprawne)

Kolego burunia - jest już nowy NAS i udało się odzyskać dane?
 
No ja to mam takie dziwne podejzenia co do mojego TS-251+ bo to wyglądało jak by ktoś przycisnoł magiczny guzik i nas nie działa ....
Dane udało sie odzyskać ale nie bez walki zostałem zmuszony kupić nowy TS-251B w sumie wydaje sie być nawet szybszy niż ten stary chociaż procek 2 rdzeniowy zamiast 4 . Na początku nowy nas nie czytał dysków ze starego musiałem kombinować zaktualizować Nowy nas do najnowszego fimware,
Jak byś @ayk miał… ten sam problem to pisz sprubuje pomóc.
 
Planuję kupić TS-228a, bo i tak w zasadzie używałem starego QNAP jako backup, a nie korzystałem z opcji multimedialnych więc powinno wystarczyć.
Rozumiem, że firmware musi być taki sam albo nowszy niż na starym sprzęcie?
A i jeszcze pytanie, czy miałeś oznaczoną kolejność dysków? Bo ja w zdenerwowaniu wyciągnąłem i nie wiem, który pierwszy a który drugi... nie wiem czy to istotne w ogóle.
 
Podobno trzeba włożyć kolejno tak jak było wcześniej. No z kolejnością dysków to miałem cyrki.. ale w koncu doszedłem co i jak tylko że ja nie miałem RAID tylko jako dwa osobne
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-251 swiecą lampki
  2. 228a firmware
  3. świeci usb na niebiesko