Pomoc Błąd dysku twardego po zaniku zasilania

Grippen

Passing Basics
Beginner
18 Styczeń 2017
18
2
3
42
QNAP
TS-x53B
Ethernet
1 GbE
Witam szanownych forumowiczów
Zwracam się do Was z problemem który pojawił się u mnie kilka dni temu. Nastąpiła nieoczekiwana przerwa w dostawie prądu, co za tym idzie NAS nie wyłączył się programowo i pojawił się błąd:

ai.imgur.com_C47xS6U.jpg


Na dysku nr 1 pojawił się błąd, aczkolwiek po przeskanowaniu dysku oraz sprawdzeniu raportów S.M.A.R.T. wszystko wydaje się prawidłowo działać, błędy żadne się nie pojawiają (poza wspomnianym komunikatem).

ai.imgur.com_wsp80dZ.jpg


ai.imgur.com_vBMxSgS.jpg


Serwer działa bez problemu. Czy da się jakoś wymazać historię błędów tak aby nie pojawiał się w/w komunikat? Po prostu trochę mnie wkurza ten błąd i świecąca się na czerwono dioda na panelu NAS-a ;) a kupno dwóch dysków po 2-3TB też mi się nie uśmiecha narazie, chyba żeby zgrać wszystkie dane na inne dyski i sformatować dyski w NASie?

pozdrawiam i liczę na Wasze podpowiedzi

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 0299 Build 20170901
Model serwera: QNAP TS-212P
 
1. UPS jest ale biedna wersja bez komunikacji z NASem - prądu nie było dość długo a mnie nie było w domu żeby wyłączyć NASa na czas
2. Co do komendy wiersza poleceń proszę o wyjaśnienie lub jakiś link do opisu - nie jestem aż tak biegły w zakamarkach obsługi NASa
pozdrawiam
 
1. UPS jest ale biedna wersja bez komunikacji z NASem - prądu nie było dość długo a mnie nie było w domu żeby wyłączyć NASa na czas
Prawdopodobnie przyczyna całego problemu.

2. Co do komendy wiersza poleceń proszę o wyjaśnienie lub jakiś link do opisu - nie jestem aż tak biegły w zakamarkach obsługi NASa
pozdrawiam
FAQ - Jak połączyć się do terminala/konsoli Linux - shell Bash/SH w serwerze QNAP (PuTTY Windows)