Pomoc Błąd odtwarzania multimediów na TV z Qunap TS-212-e

Kulas806

Passing Basics
Beginner
23 Sierpień 2015
25
2
8
43
QNAP
TS-109/209
Ethernet
10 Mbps
Witam. Mam problem z DLNA na tv Toshiba 55wl968. W qunapie jest ustawione DLNA na tv pokazuje mi się serwer i cała zawartość biblioteki wideo. Gdy tylko chce odtworzyć jakiś film to pokazuję się informacja błąd odtwarzania multimediów. Te same filmy odtwarzam za pomocą pendrive i jest wszystko w porządku. Więc po jakiej stronie jest wina tv czy serwera? Dodam że jakiś czas temu wszystko było w porządku , czyli filmy mi się odtwarzały.
 
Wydaje mi się że problem jest po stronie odbiornika tv ,a dokładniej DMS.Media Player nie odtwarza nie których formatów wideo. Jest jakaś szansa na to żeby działało odtwarzanie? np: transkodowanie. Serwera używałem DLNA TwonkyMedia, Mobili.TV, Plexa,

wideo.jpg
 
bez obrazy ale na transkodowanie (czyli coś konsumuje dużo mocy cpu i czasu) w najsłabszym modelu to troche za dużo wymagań. Przemyśl zmiane NASa na coś mocniejszego (Intel) bo po prostu zarżniesz się czekając na konwersję.
 
A co można alternatywnego zaistalować na DS414, mam media server ale z poziomy app nie mogę wykryć TV, za to wykrywa mi PC, a TV nie widzi Media Server.
Założyłem nawet wątek. Możecie coś zaproponować i zaufane źródło dla spk?
 

Mogą Cię zainteresować