Pomoc Błąd przy instalacji aplikacji

emmtemik

Passing Basics
Beginner
27 Czerwiec 2019
26
0
1
48
QNAP
HS-251
Ethernet
100 Mbps
Witam,
Mam taki problem, zamontowałem dysk ssd w serwerze, zainstalowałem ponownie system, wszystko ładnie pięknie i szybko, ale nie mogę teraz zainstalować żadnych aplikacji bo wyskakuje błąd:

App Center App Installation [App Center] Failed to install CodexPack. There is no available volume. Create a new volume in "Storage and Snapshots".

No to wchodzę w Storage and Snapshots a tam pokazuje mi ze nie mogę zrobić storage bo musi być minimum 144gb. Da się to jakoś obejść? Nie rozumiem czemu na system i hd station muszę mieć aż tyle miejsca.
Dysk to Adata SU650 120gb

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.4 1064 20190918
Model serwera: QNAP TS-251
 
zgłoś do helpdesku qnapa bo to głupota - czemu muszę formatować dyski pod nowy system, skoro na starym to działało ...

amedia0.giphy.com_media_xT0xeJpnrWC4XWblEk_giphy.gif


a jak bedą mieli opory, to instaluj QDK, rozpakuj paczke, usuń wpis i spakuj z powrotem - wada nie bedzie podpsiu cyfrowego od Q .
 
Witam, dla potomnych ;)
Po usunięciu dysku systemowego i zmigrowaniu drugiego do raid1, pozostał 1 volumen - HDD.
Nie mogłem zainstalować aplikacji, bo [App Center] Failed to install HybridBackup. There is no available volume. Check the volume status in Storage & Snapshots.
Usunąłem wszystkie katalogi, w folderach współdzielonych Przywróciłem domyślne foldery współdzielone.
Działa
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/b%C5%82%C4%85d-przy-instalacji-aplikacji.26126/