Pomoc Błąd SMART 197 Current Pending Sector

_Floyd

Master+ Architect
Q's Excellence
6 Luty 2011
1 951
236
133
36
Warszawa/Żyrardów
www.wladcypolabitwy.pl
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Hej, wątpię aby to było po ostatniej aktualizacji ale dziś w końcu udało mi się odpalić serwer. Musiałem wyciągnąć wtyczkę od NAS bo po aktualizacji Serwer się nie odpalił do końca.

No i niestety przywitał mnie taki komunikat:
upload_2019-10-31_20-22-18.png


Czy to oznacza ze po woli mam szukać nowego dysku?
 
Niestety dostałem w Qnapie:
Poziom istotności Data Godzina Użytkownicy Źródło IP Aplikacja Kategoria Zawartość
Ostrzeżenie 2019/10/31 22:00:27 System 127.0.0.1 --- --- [Disk S.M.A.R.T.] Host: Disk 2 Complete Test result: Fatal or unknown error.


A by sprawdzić programem producenta muszę kupić USB to SATA.
 
No i niestety mój Qnap padł.

Co ciekawe nie odzywałem się bo ilość błędów z 3 zmniejszył się do 0 i wszystko było dobrze aż do dziś.
Niestety tym razem jest źle i to bardzo.

Tym razem pokazało sie błędów 16 ale co gorsze tym razem nie działa żadna usługa Qnapa. Jedyne co mogę to wejść do QTS, ale bez możliwości wykonania żadnego testu.

Z uwagi na oszczędności kupiłem Ugreen do podłączenia dysku. Chciałem wykonać test na dysku. Niestety podczas podłączania dysk ciągle się włącza i wyłącza przez co nie mogę przeprowadzić testu:
upload_2020-1-27_19-26-40.png


Z innym dyskiem działa prawidłowo (nie ten który był w Qnapie).

Myślę sobie no nic zamienię miejscami dyski, albo uruchomię serwer z jednym dyskiem.

Jakie jest moje zdziwienie kiedy odpalił się Qnap z ustawieniami fabrycznymi. Tzn. admin admin.

Czy ktoś miał problem z sprawdzeniem dysku w programie od WDRed?
Czy ktoś miał podobną sytuację?

Teraz trochę żałuje ze nie miałem raid 1, ale może i to by mnie nie ocaliło.

Najbardziej się boję ze będę musiał od nowa stawiać NAS. A co gorsza będę musiał kupić nowe dyski.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. current pending sector
  2. błąd smart
  3. Błąd SMART 197 Current Pending Sector
  4. bad sector