Pomoc Backup na dysk eSata

gac

Entry Technician
Q Associate
1 Luty 2014
79
16
8
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
1 GbE
W zawiązku z tym, że przeniosłem większość danych na serwer ostał mi się 1 wolny dysk w moim PC. Postanowiłem wykorzystać go na backup.
Próbuję go podłączyć do nasa przez złącze esata. Dysk siedzi w PC i jest podłączony do zasilacza komputera. Kabelkiem sata-esata spiąłem dysk z serwerem i.... nic. Nic się nie dzieje, dysku zewnętrznego nie widać. Gdzie jest błąd? Czy dysk musi mieć linuxowy system plików? aktualnie jest ntfs.
 
Po prawidłowym podłączeniu zasilania i wpięciu do extSata, powinien zostać wykryty przez OS serwera i automatycznie dodany. QTS obsługuje wiele systemów plików w tym ntfs.

File System

  1. Internal Hard Drive: EXT3, EXT4
  2. External Hard Drive: EXT3, EXT4, NTFS, FAT32, HFS+
 
no to coś idzie nie tak jak bym oczekiwał. zasilanie wpięte, talerze kręcą, dysk podłączony. QTS niczego nie wykrywasprawdziłem drugi dysk, drugi przewód sata-esata, i dalej nie działa. czy w qnapie nie ma jakichś dodatkowych opcji, które mogły by wyłączyć automatyczne wykrywanie urządzeń zewnętrznych?krótkie info dla potomnych, problem rozwiązany. Zaczęło działać na trzecim kablu sata-esata. Dwa pierwsze kable kupiłem u jednego sprzedawcy i na obu nie było reakcji. Tknęło mnie i kupiłem trzeci kabelek od innego sprzedawcy i na tym wszystko śmiga jak należy. Cały czas wykluczałem problem kabla bo miałem 2 nowe sztuki a jednak tu leżał problem
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus