Udzielamy pomocy Backup NAS'a do chmury

Dyskusja w 'Archiwizacja i przywracanie' rozpoczęta przez użytkownika KleineMau5, 2 Czerwiec 2018.

Ładowanie...
Tagi:
 1. KleineMau5
  Offline

  KleineMau5 Nowy użytkownik Noobie

  Dołączył:
  1 Czerwiec 2018
  Wiadomości:
  3
  Local Time:
  11:11
  Oceny:
  +1 / 0 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  TS-x31
  Ethernet:
  100 Mbps
  TS-x31 100 Mbps
  Tak jak w temacie. Chodzi o regularny backup danych z NAS'a do chmury. Szukam rozwiązania na rynku, które najlepiej sprawdzi się do tego celu, a jednocześnie nie zrujnuje portfela.

  Z tanich rozwiązań znam HubiC, który kosztuje 5 EUR / miesiąc za 10 TB. Martwi mnie tylko, że słabo sobie radzi z dużymi plikami. Pobranie ich przez przeglądarkę często kończy się niepowodzeniem. Nie wiem czy przez synchronizację QNAP <-> HubiC działałoby to lepiej.

  Znalazłem jeszcze rozwiązanie BackBlaze, typowo dedykowane dla NAS. Koszty miesięczne to 0,005$/GB za storage oraz 0,01$/GB za pobrane dane. Nigdy nie testowałem tego rozwiązania.

  Generalnie szukam rozwiązania, które będzie bezpieczne, z dużą pojemnością (może być przyrostowe - na dzień dobry mam ok. 3TB) oraz oczywiście możliwie tanie. Czy znacie coś ciekawszego co by się nadawało do tego celu?

  Bardzo chętnie też poczytam opinie o rozwiązaniach z których korzystacie.
   
 2. qiui
  Offline

  qiui System Engineer Q Specialist

  Dołączył:
  29 Listopad 2013
  Wiadomości:
  157
  Local Time:
  11:11
  Oceny:
  +41 / 3 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  TS-x51+
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x51+ 1 GbE
  A może kupić sobie jakiegoś najtańszego QNAPa 1-2 dyskowego, wystawić w innej lokalizacji i tam backupowoać sobie co potrzebujesz?
   
 3. KleineMau5
  Offline

  KleineMau5 Nowy użytkownik Noobie

  Dołączył:
  1 Czerwiec 2018
  Wiadomości:
  3
  Local Time:
  11:11
  Oceny:
  +1 / 0 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  TS-x31
  Ethernet:
  100 Mbps
  TS-x31 100 Mbps
  Też nie jest to głupie rozwiązanie. Natomiast przy moim zapotrzebowaniu musiałbym właściwie kupić drugiego identycznego NAS'a, więc duże koszty na start.

  Ostatecznie jak mój NAS wróci z naprawy, chyba spróbuję zrobić miks HubiC + BackBlaze. Wiem, że niestety OVH wycofało się z usługi HubiC, ale ja na szczęście mam już tam konto 10TB. Chyba nikt nie oferuje tak dużej pojemności, za tak małe pieniądze. Martwi mnie tylko czy HubiC poradzi sobie z dużymi plikami poprzez synchronizację bezpośrednio w Qnapie. Jak będzie kiepsko, to trzeba będzie szukać czegoś innego. Z kolei BackBlaze przy dużym użyciu wyjdzie bardzo drogo. Wówczas rzeczywiście bardziej opłacałoby się kupić drugiego NAS'a czy po prostu same HDD do backupu.
   

Poleć tę stronę

 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Odrzuć powiadomienie.