Pomoc Backup offsite, gdzie najtaniej?

Therion7777

Entry Technician
Q Associate
1 Marzec 2011
73
15
18
Wrocław
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Hello :)

Robiliście już może wyliczenia już gdzie wychodzi najtaniej backup offsite dla 150-200 GB danych?
Zmienność danych niewielka, ale np co kilka miesięcy mogą dojść nawet strzały na +10-20 GB.
AWS, Azure, Google czy może VPS gdzieś na zwykłych HDD wyjdzie najtaniej?
 
Ja robiłem na AWS Glacier, ale nie jestem czy to będzie najlepsza opcja w Twoim przypadku. Ja potrzebowałem zarchiwizować 1,5TB. Też będę dodawał co kilka miesięcy 200-300 GB, ale manualnie (przez dodanie nowego archiwum). Na Glacier cena utrzymania rośnie mocno jeśli robisz częste operacje usuwania / dodawania danych.

Zobacz jeszcze Backblaze B2, mają spoko ceny. To jest storage bardziej podobny do Amazon S3, tzn opłaty za częste dodawanie i usuwanie są niższe albo żadne (nie pamiętam), przy czym jest to zdecydowanie tańsze niż S3. Na podobnym poziomie co Glacier.
 
  • Lubię to
Reakcje: Therion7777
A co myślicie o HubiC (https://hubic.com/pl/)? Usługa OVH, kolokowana w unii europejskiej (ma to dla mnie spore znaczenie z uwagi na ochronę danych osobowych) cena za 10TB śmieszna. Backup można zrealizować przez Hyper Backup Sync (chociaż mam problem z tym, aby ustawić inne katalogi niż te, które dostępne są przez FileStation (a i tutaj nie wszystko jest widoczne - np. katalog backupów Time Machine nie jest dostępny... może ktoś wie jak to skonfigurować?).
 
  • Lubię to
Reakcje: Therion7777
Ale ten katalog jest już widoczny w udziałach... tylko w odróżnieniu od innych nie ma przy nim akcji Edytuj właściwości oraz Edytuj uprawnienia... jest tylko Odśwież (?). Aby było ciekawiej dodałem też katalog /qpkg, który wskazuje na katalog /.qpkg - w File Station widzę go, ale już Hybrid Backup Sync go nie pokazuje :(