Backup po eSATA - test

Dyskusja w 'Archiwizacja i przywracanie' rozpoczęta przez użytkownika moli, 10 Maj 2010.

Ładowanie...
  1. moli

moli Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Poznań
    Local Time:
    20:58
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-109/209
    Ethernet:
    100 Mbps
    TS-109/209 100 Mbps
    Po nieprzyjemności związanej z zaliczonym padem HDD, zdecydowałem się na zapewnienie backupu dla Najbardziej Krytycznych Danych z mojego Qnapa. Najbardziej Krytyczne Dane to 150 GB (30555 plików w 856 folderach).

Zestaw backupowy:
    - zewnętrzna kieszeń na HDD 3,5'' (http://tiny.pl/htm45) połączona z Qnapem poprzez złącze eSATA,
    - Seagate 500 GB Barracuda ES.2 (http://tiny.pl/htm4f) sformatowany pod system plików ext3.

Procedura: Back up to an external storage device, Backup Method: Backup Now, Copy options: copy.

Czas: 2:57:44 (10664 s)
    Średni transfer: +-14,4 MB/s

Jak widać jest gdzieś wąskie gardło, gdyż jest to znacznie poniżej maksymalnej przepustowości SATA II (+- 300 MB/s) czy nawet SATA (+-150 MB/s).

Być może problemem było mocne obciążenie procesora z tytułu:
    a) aktywnego klienta BT
    b) aktywnej sesji streamowania audio przez TwonkyMedia

Procedura backupu została ustawiona dodatkowo na nocny tryb scheduled (także w trybie copy). Dla dodanego jednego nowego folderu z plikiem o rozmiarze 1 MB, procedura przeskanowania zasobów do backupu i zbackupowania nowych danych zajęła 40 s.

pozdrawiam
    Moli

2. jaroslawk

jaroslawk Staff Contributor

Miejscowość:
    Konin
    Local Time:
    20:58
    Oceny:
    +25 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-509 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-509 Pro 1 GbE
    Z tego, co pamiętam to pierwsze kopiowanie 446 GB na dysk zewnętrzny USB zajęło mi około 6 godzin.
    Obudowa 2.5’’ Chieftec + Seagate ST9500420ASG format partycji NTSF

Poleć tę stronę