Pomoc backup qnapa

lukaszwasz

Passing Basics
Beginner
3 Luty 2020
23
2
3
102
QNAP
TS-210
Ethernet
1 GbE
Witam szanownych kolegów. QNAPa używam do robienia archiwizacji moim autorskim oprogramowaniem w firmach moich klientów. Backupy zapisują się po FTP na QNAPie który stoi w mojej firmie. Czego użyć do backupu właśnie tego QNAPa który stoi w firmie? Nie chce korzystać z chmur firm zewnętrznych bo za to trzeba miesięcznie płacić. Myślałem o drugim QNAPie w innej lokalizacji. Jak to rozwiązać?
 
Czyli dobrze rozumiem zakupić kolejnego QNAPa? Coś większego ? Szybszego ?. Co polecacie? Teraz mam 231P z dwoma dyskami 4TB. W co zainwestować co będzie nowe, szybkie i fajne ;). ?
 
eee że co ?

primo , Pierwsza zasada IT mówi , masz fizyczny dostęp do sprzętu - jesteś bogiem

secundo, masz to samo oprogramowanie od tego samego producenta , jak ktoś będzie chciał się włamać , to po prostu się włamie , to że fizycznie będzie on wyglądał inaczej , jest mało ważne

tertio, a kolega dane szyfruje , skoro tym się martwi ?
 
Dane są w zipach na dyskach w qnap - jeżeli qnap ma w sobie jeszcze szyfrowanie takowych danych to z chęcią z tego skorzystam o ile Szanowny Admin da mi jakąś wskazówkę jak to wykonać
 
mam 3 wolumeny : jeden thin i dwa static

upload_2020-2-8_16-41-13.png


w opcjach dla shared folder widze :

upload_2020-2-8_16-42-59.png


zaznaczenie ptaszka przy Save encryption key , powoduje że przy starcie nasa nie musze podawać klucza do odszyfrowania katalogu.

możesz jeszcze szyfrowac całe dyski - ale generalnie mija się z celem o 60% przypadków.
 
jaki firmware
i na jakim inicjowałeś nasa

bo możliwe że do szyfrowania folderów , trzeba zainicjować dysk w wersji firmware xxx i wtedy całą zabawę szlag trafia!

w razie wątpliwości zawsze możesz otworzyć ticketa do qnapa przez aplikację helpdesk