Pomoc Backup z jednego QNAPa na drugiego

tadek

Entry Technician
Q Associate
19 Styczeń 2015
40
3
8
44
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich

Wymieniłem serwer TS412U na TS-453 Pro.
W 412 mam dwa dyski spięte w RAID1 o pojemności 1,5TB każdy. W 453 mam dwa dyski 3TB każdy, spięte w RAID1.
Nowy NAS mam podpięty w sieci w biurze i służy do wymiany plików. Z komputerami serwer łączy się poprzez switch Cisco Gigabit.

Chciałbym w jak najlepszy sposób wykorzystać stary serwer i pomyślałem o tym aby "rozpiąć" dyski z RAID1 i mieć w sumie 3TB na kopię zapasową danych z nowego serwera. Oczywiście stary serwer podłączając do wspólnej sieci i po sieci zgrywać dane z nowego.

Co myślicie o takim rozwiązaniu?
I tutaj rodzi się drugie pytanie. Jak zautomatyzować robienie kopii zapasowej tym bardziej, że nowy dysk ma 3TB a stary ma 3TB ale na dwóch dyskach?
 
co do transferu danych myślę że RRTR w nocy, pierwsza kopia bedzie długa a potem kolejne będą iść jak burza.

a co do rozpięcia raidu to polecam RAID 0 :p bo JBOD się nie sprawdzi
chyba ze chcesz się Single Disk pobawić, ale powiem szczerze to wtedy nie wykorzystasz pojemności dysków, chyba że zrobisz to na LVMie i złożysz te dwa dyski w jedną grupę i tam zrobisz jeden wielki LV na backup
 
co do transferu danych myślę że RRTR w nocy, pierwsza kopia bedzie długa a potem kolejne będą iść jak burza.

Dlaczego kolejne będą szły szybciej?

W systemie TS-453 jest jakaś opcja backupu po sieci aby nadpisywał pliki, które zostały zmienione, czy tylko pozostaje zwykła metoda kopiuj wklej pomiędzy katalogami serwerów?
 
Drażę temat bo nie wiem czy się dobrze rozumiemy:)

Serwer TS-453 służy do pracy i z niego ma być robiony backup na drugi, starszy. I w tej sytuacji pliki, które są nowe będą automatycznie się kopiować na serwer backupowy? Dobrze rozumiem?:)
 
Witam ponownie

Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale w Menadżer kopii zapasowych/Zdalna replikacja wybrałem opcję NAS to NAS. Tam ładnie się połączyło z drugim serwerem i skonfigurowałem replikację pomiędzy katalogami.
Mam dwa pytania.
Czy taka replikacja podczas robienia kopii na drugi serwer będzie nadpisywać pliki zmienione czy będzie kopiować wszystko jak leci?
Teraz podczas replikacji mam prędkość od 50 kB/s do 5 MB/s, chyba słabo biorąc pod uwagę połączenie NAS --- switch CISCO 10/100/1000 - NAS? Nie można szybciej?
 
Czytałem:)

Jednak chciałbym się upewnić o opcję NAS to NAS. Czy to będzie nadpisywać plik zmienione czy wszystkie?

No i drugie moje pytanie o prędkośc? :)
 
jeśli robisz to po LAN , to nie szyfruj i nie kompresuj

Real-time Remote Replication (RTRR) is an exclusive and powerful backup feature provided by QNAP NAS to back up new and modified files immediately to another folder (on the local NAS or an external drive) or a remote NAS. RTRR improves backup efficiency and reduces backup time. It also supports data backup from the NAS to a remote FTP server and vice versa.
poza tym w opisie zadania masz informacje co robi:
awww.qnap.com_images_products_Application_RemoteReplication_08.png